in ,

Bu kadarına da pes!

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:498karakter

Kütahya’da bir işletmeci tarafından hayvanlar için sokağa bırakılan mamayı çalmaya çalışan iki kişi, güvenlik kameralarına yakalandı. Durumu fark eden işletme sahibinin tepkisi üzerine mamayı geri bırakan iki kişi bölgeden uzaklaştı

Olay, Kütahya’nın Meydan Mahallesi Hak Sokak üzerindeki bir işletmenin önünde meydana geldi. Sokak hayvanları için kapı önüne mama bırakan hayvan sever Ali İhsan Acar isimli vatandaş, bir süre sonra mamaların hızla azaldığını fark etti. İlk zamanlar bıraktığı mamaları ya köpeklerin yediğini ya da kedilerin çoğaldığını düşünen Acar, bir gece işletmesinde otururken güvenlik kameralarından iki kişinin gelerek mamaları çaldığını gördü. Dışarı çıkarak iki kişiye tepki gösteren hayvan sever Acar, yaşadığı ilginç olayı anlattı.

‘YA MAMAYI BIRAKIN,

YA DA POLİS ÇAĞIRACAĞIM’

Sokak hayvanları için dışarıya düzenli olarak mama bıraktığını belirten Ali İhsan Acar, “Her gün bırakmama rağmen mamanın çok hızlı azaldığını gördüm. Ya köpekler yiyordu, ya da kediler çoğaldı diye düşündüm. Belli bir süre takip etmeye başladım, bir şey bulamadım. Bir gün ofisimde otururken sabaha karşı iki kişinin gelip mamaları poşete doldurduğunu gördüm. Daha sonra dışarı çıktım ve bu vatandaşları yakaladım. Dedim ki; ‘Neden mamayı alıyorsunuz? Siz kimsiniz?’. ‘Evimdeki kediye vereceğim’ diye yanıt aldım. ‘Sokaktaki hayvanların rızkını niye alıyorsunuz? Ben buraya onlar için bırakıyorum, cebimden para verip’ dedim, bir garip tepki aldım. ‘Ne olacak, eve götüreceğiz’ dediler. Ben de, ‘Ya mamayı bırakın, ya da polis çağıracağım’ dedim. Daha sonra mamayı döküp, bırakıp gittiler. Bu durum karşısında bir vatandaş olarak çok rahatsız oldum. Çünkü biz hayvanlara bu zor şartlarda bakmaya çalışıyoruz. Bir vatandaşın da buradaki mamayı alıp evine götürmesi, bizi derinden etkiledi” dedi.

‘ÇOK GARİP BİR OLAY YAŞADIK’

“Vatandaşların duyarlı olmasını istiyorum. Sokağa bir tas su, bir tas mama bırakırlarsa. Hayvanlar zor şartlarda hayatta kalmaya çalışıyor. Onun için herkesin duyarlı olmasını istiyorum” diyen Acar, “Kendim kedileri seviyorum. Bir tane cins bir kedi satın aldım. Daha sonra onla belli bir süre vakit geçirdikten sonra bana ayrı bir mutluluk katmaya başladım. Ardından sokaktan birkaç kedi daha sahiplendim. Toplamda şuan 7 tane falan kedim var. Akabinde hafta sonları falan personellerimizle birlikte hayvan besleme noktalarına mama bırakıyoruz. Yazın çok fazla gidemiyoruz, ama kış günleri dolaşıyoruz. İnsanların da bir hayvanın başını sevmesini isterim. Çok garip bir olay yaşadık ve bunun bir yorumu yok” ifadelerini kullandı. 

Haberimizi puanlar mısınız?