in ,

 ‘Bu şehir artık stat lafı etmesin’

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:423karakter

 

Kütahya’ya yapılacak olan yeni stat hakkında önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, projenin Dumlupınar Stadı’nın bulunduğu alanda hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Bu sayede hem zaman hem de nakitten tasarruf edileceğini belirten Işık, “Stat mümkün olan en kısa sürede yapılsın, artık bu şehir bir daha stat lafı etmesin” dedi

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yeni şehir stadyumunun yeriyle ilgili konuştu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun son ziyaretinde stat hakkında verdiği sözün kamuoyunda memnuniyet oluşturduğunu dile getiren Başkan Işık, “Stadın nerede olacağı konusu, bakanlığın yaptığı teknik analizi sonucu verilecek bir karar. Ama bana sorarsanız, yeni stadın 3 nedenle mevcut stadın olduğu yere yapılmasını istiyorum” dedi.

YEŞİL ALAN KORUNUR, ULAŞIM SORUN OLMAZ

Yeni stadın mevcut Dumlupınar Stadının bulunduğu alana yapılmasıyla bölgedeki yeşil alanın korunacağına dikkat çeken Işık, “Farklı bir alana yapıldığında, ‘Orada bir stat var, burayı başka şekilde değerlendirelim’ dediklerinde iş işten geçmiş olabilir. Çünkü orası kamunun arazisi ve bizim dışımızda istediği gibi değerlendirme hakkı var. İkincisi, stada ulaşım konusunda aracı olmayan her vatandaşımızın kolay gelebileceği ve esnaflarımızın maç olduğu günlerde daha rahat yararlanabileceği bir konum” diye konuştu.

ZAMAN VE MALİYETTEN TASARRUF EDERİZ

Üçüncü ve en önemli nedenin ise hem zaman hem de maliyetten tasarruf olacağını vurgulayan Alim Işık, “Buradaki imalat kısa sürede yapılacak. Başka bir alanda sıfırdan yapılacak bir stat için en az 2-3 yıl bizi bekliyor. Kısa sürede imalat tamamlandığında, maçlarımızı Kütahya’da yapabilecek hale gelebiliriz. Yeni stadı beklediğimizde geç olabilir. Yani şuanda konum olarak mevcut stadımızın şehre yakışır hale dönüştürülmesi en akıllı teklif olarak görünüyor. Benim başkan olarak teklifim bu” dedi.  Işık sözlerini, “Kimse, belediye burayı istedi, öbür taraf diğer yeri istedi, stat yapılmadı denmesin. Açık ve net fikrimi söylüyorum. Stat mümkün olan en kısa sürede yapılsın, artık bu şehir bir daha stat lafı etmesin” diyerek tamamladı.

Haberimizi puanlar mısınız?