içinde

‘Bugünlerimizi, yarınlarımızı size borçluyuz’

 

Vali Ali Çelik Gaziler Günü sebebiyle gün içinde bir dizi etkinliğe katıldı. Gaziler Gününe dair düşüncelerini dile getiren Vali Çelik, “Bugünlerimizi, yarınlarımızı size borçluyuz. Şanlı tarihimizin ebedî kahramanları gazilerimizle bir arada olmanın mutluluğunu ve onurunu yaşadık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımıza saygı ve minnetle” ifadelerini kullandı

MAKAMINDA AĞIRLADI

Vali Ali Çelik, Gaziler Günü sebebiyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şube Başkanı Şaban Başoğul, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şube Başkanı Ahmet Asım Okat ve derneklerin yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı. Bu günleri ve yarınları gazilere borçlu olduklarını belirten Vali Çelik, “Şanlı tarihimizin ebedî kahramanları, gazilerimizle bir arada olmanın mutluluğunu ve onurunu yaşadık.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımıza saygı ve minnetle. Gaziler Günü kutlu olsun” ifadelirini kullandı.

ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNULDU

Atatürk’e “Gazi” unvanı ve “Mareşal” rütbesinin verildiği Gaziler Günü sebebiyle; Vali Ali Çelik, Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Alim Işık ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Bşk. Şaban Başoğul tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

DERNEKLERE ZİYARET

Vali Ali Çelik, 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kütahya Şubesi ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesini ziyaret etti. Gazilerle bir süre sohbet eden Vali Çelik, Gaziler Günü’nü kutladı ve taleplerini dinledi. Anadolu coğrafyasında barınabilmek için güçlü bir devlet ve inanca sahip olma gerekliliğinin altını çizen Vali Ali Çelik, “Bu gücün koşulu millete, vatana, bayrağa ve inançlara sahip çıkacak bir nesil. Allah, bu duygu ve inancı yüreğimizden hiç eksik etmesin; vatanı koruyacak irade hiç kaybolmadan nesiller boyu devam etsin” dedi.