içinde ,

Çaldıkları aracı mağdurun evinin önüne bıraktılar

Kütahya’da sahibinin çalışır halde bıraktığı otomobil 2 şüpheli tarafından çalındı. O anlar güvenlik kamerasına yansırken çalıntı araç polisin yaptığı çalışma sonucu olaydan 5 saat sonra bulundu. Şüphelilerin aracını 2 ay önce oturduğu evin önüne bıraktığını söyleyen Ferhat Özyürek (35), “Enteresan bir olay. Oturduğum evin altına bırakmışlar. Şaka gibi” dedi

Olay, saat 07.45 sıralarında Servi Mahallesi Merkez Sokakta meydana geldi. İşe gitmek için evden çıkan Ferhat Özyürek (35) isimli vatandaş, aracını çalışır vaziyette park edip kahvaltı için bir kafeteryaya girdi. 10 dakika sonra kafeterya çıkan Özyürek, aracını bıraktığı yerde bulamayınca polise başvurdu. Hırsızlık anı bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde 2 şüphelinin, çalışır halde bırakılan otomobile binerek kaçtığı anlar yer alırken, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı.

ÇALINTI ARAÇ 5 SAAT SONRA BULUNDU

Polis ekipleri yaptıkları araştırma ve inceleme sonrası aracı Servi Mahallesi Zaim Efendi Sokak üzerindeki boş arazide terkedilmiş şekilde buldu. Polis, aracın plakasını ve içindeki cüzdanı alarak kayıplara karışan şüphelilerin bulunması için başlattığı çalışma sürüyor.

Olayı anlatan otomobilin sahibi Ferhat Özyürek (35), “Camda buzlanma olduğu için aracım çalışır vaziyetteydi. Aracımı kahvaltı yaptığım yerin karşısına bıraktım. Uzak bir mesafede de değildi. Kapısı açık olduğu için direk kendi arabası gibi rahatlıkla binip gidiyor. Polis arkadaşlara teşekkür ediyorum. 4 saat gibi kısa bir sürede arabam bulundu. Halkı bilinçlendirmek adına da lütfen araçlarınızı açık bırakmayın. Enteresan bir olay. 2 ay önce burada oturuyordum. Oturduğum evin altına bırakmışlar. Şaka gibi” ifadelerini kullandı.

#kütahya #kütahyadanhaber #hırsızlık #otomobil #sürücü #sondakikakütahya #kütahyahaberler