in ,

Çaldıkları kabloları satmak isterken yakalanan 3 kişi tutuklandı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:212karakter

 

Tavşanlı ilçesindeki bir depodan yaklaşık 30 bin TL değerinde kablo çalan ve malzemeleri il merkezinde satmak isterken polis tarafından yakalanan 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi

Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Yenimahalle Hasret sokak üzerindeki bir depodan yaklaşık 200 kilogram kablo çalındığı ihbarı üzerine harekete geçti. Olayın aydınlatılması için çalışma başlatan ekipler, yaptıkları saha araştırması ve güvenlik kamerası incelemelerinde şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Polis ekipleri,  M.Ö. (22), T.Ö. (19) ve A.Ö. (22) isimli şahısların çalıntı malzemeleri yüklediği 34 CKG 288 plakalı araçla Kütahya’ya gittiğini belirledi.

ÇALDIKLARI KABLOLARI SATMAK İSTERKEN YAKALANDILAR

Aracı takibe alan Kütahya Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri çaldıkları kabloları satmak isterken suçüstü yakaladı. Araçta yapılan incelemelerde 200 kilogram bakır kablonun yanı sıra, 1 adet kuru sıkı tabanca ile 5 adet bıçak ele geçirdi. Çalıntı kablolar depo sahibine verilirken, gözaltına alınan şüpheliler Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin 3’ü de çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haberimizi puanlar mısınız?