in

Canlı heykeller Kütahyalıları duygulandırdı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:210karakter

 

Kütahya Valiliğince başlatılan “Dumlupınar Seni Bekliyor” projesi kapsamında Kurtuluş Savaşı’nın sembol isimlerine hayat veren canlı heykeller, vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşattılar

Kütahya, Büyük Zafer’in 100. yılında birçok ilke ev sahipliği yapıyor. Başkomutan Meydan Muharebesi’nin kazanıldığı kurtuluşun şehri Kütahya’da, Büyük Zafer’in 100. yılı geniş bir yelpazede, birbirinden farklı etkinliklerle kutlanıyor. Kütahya Valiliğince başlatılan “Dumlupınar Seni Bekliyor” projesi kapsamında; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir’in ardından Kütahya’da performans sergileyen canlı heykeller, Büyük Zafer’in 100. yılı kutlamalarına renk kattı.

Kütahya Belediyesi tören alanında düzenlenen programda Şehit Sancaktar Mehmetçik, Yüzbaşı Şekip Efendi, Sakatların İsmail, Kara Ali Çavuş ve oğlu Onbaşı Mehmed’i canlandıran sanatçılar, Kütahyalıların büyük beğenisini aldı. 7’den 77’ye alanı dolduran vatandaşlar canlı heykellerle bol bol fotoğraf çektirip, anı ölümsüzleştirdi. Gecede, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Bandosu da anlamlı bir konsere imza attı. İlgiyle izlenen konserde vatandaşlar duygu ve gurur dolu anlar yaşadı.

Haberimizi puanlar mısınız?