in

Cemil Köylü anısına yaptırılan huzurevi açıldı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:245karakter

 

Tavşanlı Belediyesi, hayırsever Müfide İskit tarafından babası Cemil Köylü’nün anısına yaptırılan Cemil Köylü Huzurevini hizmete açtı. Vali Ali Çelik’in katıldığı törenle açılışı gerçekleştirilen huzurevi, 16 oda ve 32 kişilik kapasitesiyle 65 yaş ve üstü sağlıklı yaşlılara hizmet verecek

Cemil Köylü’nün kalplerde sevgi, hoş bir seda olarak kaldığını ifade eden Vali Çelik, hayırsever Müfide İskit, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ve emeği geçen herkese teşekkür etti. İnsanların birbirlerine yardım etme ve sahiplenme duygusunu kaybetmemeleri gerektiğini vurgulayan Vali Çelik, “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Bizi biz yapan, değerli kılan insanlara olan yaklaşımımız ve faydalı olma arayışımız. Var olmanın temel gerçeği de bu” dedi.

Törene katılamayan hayırsever Müfide İskit’i telefonla arayan Vali Ali Çelik, “Devletimiz ve milletimiz adına bu güzel hizmet için teşekkür ediyorum” sözlerini söyledi. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler de huzurevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti. Açılışa milletvekilleri Adil Biçer ve Mehmet Demir, Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ve merhum Cemil Köylü’nün yakınları da katıldı.

Haberimizi puanlar mısınız?