in ,

Cevizdere Şehitliğinde anma töreni

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:254karakter

 

Emet Cevizdere Zaferi’nin 100. yıl dönümü nedeniyle Cevizdere Şehitleri Anıtı önünde bir program düzenlendi

Günlüce Köyü Cevizdere mevkiinde bulunan Cevizdere Şehitleri Anıtı önünde düzenlenen anma programına   Kaymakam Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Neşet Öztürk, İlçe Emniyet Müdür vekili Mehmet Akbulut, bazı daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları, Emet Cevizdere Araştırma Derneği Başkanı Ali Duyan, Günlüce Köyü Muhtarı Adem İnan ve gaziler katıldı.

Program  Cevizdere Şehitleri Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Akabinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşımız okundu ve aynı anda İlçe Jandarma Komutanlığında görevli bir personel tarafından Türk Bayrağı göndere çekildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Emet Cevizdere Araştırma Derneği Başkanı Ali Duyan yaptı. Duyan konuşmasında, Değirmisaz olayını, Emet Hükümet Konağı baskınını, Dr. Fazıl Doğan’ın ve Porsuk Ahmet’in yaptığı fedakarlıkları ve akabinde kazanılan Cevizdere Zaferi’ni ayrıntılı olarak anlattı.

Programın son bölümünde Şehitlikte bulunan temsili şehit kabirleri başında Babukbey Camii İmam Hatibi Halil Kılıç tarafından Kur’an-ı Kerim okunup, İlçe Müftüsü İsmail Çınar tarafından dua yapılması ile program sona erdi.

Haberimizi puanlar mısınız?