in , ,

Çeyrek asırlık festivale Nida Olçar damgası

YouTube video
  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:366karakter

 

Denizli’de bu yıl 25’incisi gerçekleştirilen Yatağan Bıçakçılık Festivali’nin ağası olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Çini Sanatçısı Nida Olçar, etkinliğe damgasını vurdu. Yöre halkının gönüllerine taht kuran Olçar, protokol tarafından da büyük bir övgüyle karşılaştı

Denizli’nin Serinhisar ilçesine bağlı Yatağan Mahallesi’nde çeyrek asırdır düzenlenen Bıçakçılık Festivali’nin en çok konuşulan ismi Kütahyalı çini sanatçısı Nida Olçar oldu. Festivale Denizli Milletvekilleri Şahin Tin, Cahit Özkan ve Nilgün Ök, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Festival demir dövme etkinliğe ile başlarken, festival ağası olarak etkinliğe damgasını vuran Nida Olçar, fahri hemşehrisi olduğu Yatağan’da vatandaşların ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Olçar, “Kıymetli hemşehrilerimizin vefa örneği için çok teşekkür ediyorum. Bizler kendimizi sayelerinde Yatağanlı olarak görüyoruz. Fahri hemşehrileri olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Olçar’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da, “Bundan 2-3 ay önce Nida Hanım bize ziyarete geldiler. Orada tanıştık. Allah rahmet eylesin Sıtkı Ustamızın sevgili kızı çini sanatçısı Nida Olçar, tüm değerlerimizi ve güzelliklerimizi taşıyor, değer katıyor. Babası Sıtkı Usta ile aynı yolda. Yatağanımızı unutmadan, kendi öz vatanı gibi değerlerimize sahip çıkıyorlar. Kendisine katkılarından ve babasının mirasını ve bu bayrağı taşımaya devam ettirdiği için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ağalık merasiminin ardından milletvekilleri vatandaşlara seslendi, Nida Olçar’a verdiği destekler için teşekkür edildi. Konuşmaların ardından Kayı Alpleri tarafından yapılan gösteri büyük alkış aldı.

 

Haberimizi puanlar mısınız?