içinde , ,

Cinayet zanlısı Kütahya’ya getirildi

Gediz ilçesinde geçen yıl kayınpederi Süleyman Yıldırım’ı (52) öldürdüğünü çıktığı bir televizyon programında itiraf eden Süleyman Gürbüz gözaltına alındı. Kütahya’ya getirilen Gürbüz, alınan ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi

Gediz ilçesinde oturan Süleyman Gürbüz (48), geçen yıl Ocak ayında kayınpederi Süleyman Yıldırım’ı evde bıçakladı. Ağır yaralanan Yıldırım kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Katil zanlısı olarak gözaltına alınan damat Süleyman Gürbüz, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

10 AY CEZAEVİNDE YATTI

Cezaevinde kalan Gürbüz, yaklaşık 10 ay sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gürbüz hakkındaki adli süreç devam ederken, ölen Yıldırım’ın yakınları bir televizyon programına katılarak,  Yıldırım’ın katilinin bulunması için yardım istediler. Kayınpederi Süleyman Yıldırım’ı bıçakla öldürmekle suçlanan Süleyman Gürbüz de televizyon programına çıktı. Suçlamaları kabul etmeyerek, katilin kendisi olmadığını savunan Gürbüz, kayınvalidesi Cemile Yıldırım’ın evde kendisine hareket ettiğini ve tartıştıklarını televizyon programında anlatarak, “Evde kayınvalidem bana hakaret etti. Tartışırken rahmetli kayınpeder Süleyman Yıldırım içeri girdi. Eşine yukarı çıkmasını söyledi. Bu sırada kayınvalidem beni itince yere düştüm. Sonra da kazma sapıyla vurdu bana. Sonra kapıdayken de tartışma yaşandı. Sonra baktığımda kayınpederin elinde bıçak vardı, tutup çevirdim. Bıçağı elinden aldım, koltuğun üzerine koydum. O arada kayınpederin yere düştüğünü gördüm” dedi. Televizyon programına katılan olayın tanığı Çiğdem Gürbüz ise tartışma sırasında bıçağın eşi Süleyman Gürbüz’ün elinde olduğunu söyledi. Çiğdem Gürbüz, “Tartışma sırasında babam eşim ve annemin arasındaydı. Çocukları içeri götürdüm, içeri yeniden geldiğimde bıçak eşimin elindeydi” diye konuştu.

‘KAYINVALİDEMİ VURACAKTIM,

ARAYA GİRDİ, BIÇAK KASIĞINA GELDİ’

Televizyon programında olayla ilgili bir çok yalan beyanda bulunduğunu söyleyen Süleyman Gürbüz, bir süre sonra itiraflarda bulundu. Aslında tartıştığı kayınvalidesi Cemile Yıldırım’ı öldürmek istediğini itiraf eden Gürbüz, “Benim aslında kayınpederimi öldürme niyetim yoktu. Yemin ederim, kayınvalidemi vuracaktım. Elimde bıçakla kayınvalideme doğru gidiyordum. Oda bana çapa ile birkaç defe vurdu. Kayınpederim Süleyman Yıldırım, kolumu tuttu. Bende bu sırada bıçağı sağ elime alacağım derken, o arada Yıldırım’ın yere düştüğü gördüm. Tamamen yanlışlıkla oldu. Kayınvalidem ile tartıştık, dışarı çıkarken bana vurdu. Cam önünde bıçak vardı elime aldım. Kapıda beklerken kayınvalidemi öldürmek için giderken, kayınpederim elimden tuttu. Bıçak elimdeyken yere düştüm. O arada bıçak kasığına geldi” dedi. Yayında olayı itiraf eden Gürbüz, programın bulunduğu binaya gelen polis tarafından gözaltına alındı.

KÜTAHYA’YA GETİRİLDİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

katil zanlısı Süleyman Gürbüz İstanbul Emniyetindeki işlemlerinin ardından olayın gerçekleştiği Kütahya’nın Gediz ilçesine getirildi. İlk olarak hastaneye götürülen ve sağlık kontrolünden geçirilen Gürbüz, Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’nde alınan ifadesi sonrası geniş güvenlik önlemleriyle adliyeye sevk edildi.