in , ,

Cinayetin ardından zanlı olayı itiraf etti

YouTube video

 

Simav ilçesinde İyi Parti Şaphane İlçe Başkanı Mehmet Sönmez cinayetinin ardından zanlı suçunu itiraf etti. Uşak’ta yakalanan katil zanlısı 19 yaşındaki M.C.K., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde oturan İyi Parti İlçe Başkanı Mehmet Sönmez, dün aynı ilçede oturan E. K. ile Simav ilçesinde buluştu. Bir süre birlikte yürüyen ikili bir bankta oturduğu sırada arkalarından gelen E. K.’nın oğlu M.C.K., Mehmet Sönmez’i boğazından ve karnından 3 kez bıçaklayıp olay yerinden koşarak uzaklaştı. Baba E. K. ise yürüyerek olay yerinden ayrıldı. Çevredekilerin ihbarıyla gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Sönmez, ambulansla kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Simav İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce başlatılan soruşturma kapsamında olay yerini gören güvenlik ve mobese kameraları incelemeye alındı. Katil zanlısının M.C.K. olduğu tespit edildi. Yapılan araştırmaların ardından cinayet zanlısın, Uşak’taki amcasının evinde yakalanarak gözaltına alındı. Baba E.K. ise Simav ilçesinde yakalandı. Baba ve oğlu geçirildikleri sağlık kontrolünün ardından ifadeleri için İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

TAKİP EDİP, BIÇAKLAMIŞ

İyi Parti Şaphane İlçe Başkanı Mehmet Sönmez’in, E.K. ile ailevi sorun yaşadığı iddia edilirken, ikilinin bankta bu konuyu konuştukları, dedikodulardan haberdar olan M.C.K.’nın ise ikiliyi arkalarından takip edip, bankta Sönmez’e bıçakla saldırdığı belirtildi.

Şüphelinin o anları kameraları yansıdı

Şüphelinin, babası ile maktül Mehmet Sönmez’i takip ettiği o anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Şahsın cinayeti işledikten sonra kaçarak olay yerinden uzaklaştığı anlar böyle görüntülendi.

İyi Parti Kütahya İl Başkanı Ali Soycan, Mehmet Sönmez’in hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyadan baş sağlığı dileyerek, “İYİ Parti Şaphane İlçe Başkanımız Mehmet Sönmez’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma yüce Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve partimize sabırlar dilerim” dedi.

 

Haberimizi puanlar mısınız?