in

Çölyak hastalarına özel glutensiz iftar

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:197karakter

 

Kütahya’da engelli bireyler gerçekleştirilen iftar programında buluştu. İftara katılan çölyak hastaları kendileri için özel hazırlanan glütensiz yiyeceklerle oruç açtı

Kütahya Valiliğince İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde düzenlenen iftar programında masaları tek tek ziyaret eden Vali Ali Çelik, konuklarıyla sohbet ederek katılımlarından dolayı teşekkür etti. İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın duasının ardından konuşma yapan Vali Ali Çelik, birlik ve beraberlikten duyduğu mutluluğu paylaştı. Engelli bireylerin hayatının kolaylaştırılması için Devletin bütün imkânlarının seferber edildiğini söyleyen Vali Çelik, “Engelleri ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. İnşallah daha iyisini hep birlikte inşa edeceğiz. Bu anlamda yarınlardan çok ümitliyiz” dedi.

‘YETER Kİ ZİHİNLERDE ENGEL OLMASIN2

“Zorlukların üzerinden gelmek, engelleri birlikte aşmak için engelsiz bakmak gerekiyor” diyen Vali Çelik, “Bir arada olmak sorunları çözmenin iradesi. Yeter ki zihinlerde engel olmasın. Sizlerin dayanışması ve çabası da beni ayrıca memnun etti. Hepinize teşekkür ederim” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?