içinde

Cumhurbaşkanlığından KSBÜ’ye büyük destek

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Uygulama ve Araştırma Merkezinin (KUYAM) oluşturduğu proje, T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından kabul edildi. KUYAM’ın projesine 4 milyon 636 bin lira destek sağlanacak

KSBÜ tarafından T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığına sunulan Araştırma Altyapısı Proje başvurusu kabul edildi. Projeye 4 milyon 636 bin TL destek sağlanacak. Proje yürütücülüğünü Rektör Prof. Dr. Vural Kavuncu yapıyor.

KUYAM’IN TEKNİK ALTYAPISI GELİŞTİRİLECEK

KUYAM teknik altyapısının geliştirilmesi hedeflenen ve kabul edilen projede “Moleküler Tıp”, “Kök Hücre ve Hücre Kültürü”, “Biyo-inovatif Teknolojiler” ile “Adli Bilimler ve Toksikoloji” alanlarında altyapı ve cihaz parkurunun genişletilmesi amaçlanıyor. Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cansu Özbayer altyapı ve cihaz parkurunun neden genişletilmesi gerektiği ile ilgili, “Sağlık alanında nitelikli araştırmaların yapılabilmesi, hastalıkların moleküler temelleri ve hedefe yönelik tedavi stratejilerinin geliştirilebilmesi için; moleküler, hücresel ve biyo-inovatif yaklaşımlara ihtiyaç duyuluyor.” dedi. Danışman Özbayer projede emeği geçen araştırmacılara ve KUYAM ekibine teşekkür etti.

EVRENSEL DÜZEYDE VE GÜNCEL OLACAK

Bu proje ile KUYAM altyapısı evrensel düzeyde ve güncel olacak. Böylelikle, araştırma yapmak isteyen tüm araştırmacılara gerekli olanaklar sağlanmış olacak.