in

Cumhuriyet temalı fotoğraf ve tasarım yarışması

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:253karakter

Kütahya Belediyesi tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılı etkinlikleri kapsamında 7-18 yaş aralığındaki çocukların katılımı için “cumhuriyet” temalı dijital afiş yarışması ve “bayrak ve insan”  konulu  fotoğraf yarışması düzenleneceği duyuruldu

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı, büyük zaferin kazanıldığı Kütahya topraklarında, binlerce şehidi anmak, manevi duyguları pekiştirmek ve Cumhuriyetin önemini kavratmak adına düzenlenen iki ayrı yarışmada 1.lik ödülü 3000 TL, 2.lik ödülü 2000 TL, 3.lük ödülü 1000 TL, mansiyon ödülleri ise 500’er TL olarak belirlendi. Düzenlenen yarışmaların amacına dair Kütahya Belediyesi tarafından yapılan açıklamada,“ Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, yakın Tarihimizin en önemli kırılma noktası olan, Mehmetçiğin elinden sancağının düşmediği, büyük zaferin kazanıldığı bu topraklarda binlerce şehidimizi minnetle anmak, fotoğrafın ve sosyal medyanın güçlü etkisini kullanarak manevi duyguları geliştirmek, Cumhuriyetin önemini kavratmak ve ayrıca öğrencilerimizin özgün tasarımlar üretmesini teşvik etmektir” ifadelerine yer verildi.

Yarışmalara son başvuru tarihinin 21 Ekim 2022 olarak belirtildiği duyuruda, “Cumhuriyet; yurttaşların seçme ve seçilme hakkının olduğu bir yönetimdir. Ulus temsilcilerinin kabul ettiği yasalarla ülkenin yönetilmesidir. Cumhuriyet yönetiminde söz ulusundur. Cumhuriyet’i korumak, kollamak, yaşatmak her yurttaşın ödevidir” ifadeleri kullanıldı. Yarışmaların detaylarına Kütahya Belediyesi internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Haberimizi puanlar mısınız?