in , ,

‘Daltonlar’ çetesi operasyonunda 4 şüpheli daha adliyede

YouTube video
  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:242karakter

 

Kütahya’da ‘Daltonlar’ suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 13 Mayıs’ta bir oto aksesuar dükkanında Mustafa A.’nın (38) darbedilip, bacağından silahla vurulması ile 23 Ekim’de galerici İdris E.’nin (38) silahla yaralanmasına ilişkin çalışma başlattı. Teknik ve fiziki takip sonucu olayların arkasında, liderliğini Barış Boyun’un yaptığı suç örgütünün olduğu tespit edildi. Kendilerini ‘Daltonlar’ olarak tanıtan çeteye mensup üyelerin para karşılığında il dışından Kütahya’ya geldiğini belirleyen ekipler, tahsilat ve tetikçilik yaptığı tespit edilen 10 şüpheliyi ‘Redkit’ adı verilen operasyonla yakaladı.

‘Nitelikli yağma’ suçuna karışarak çeteye üye olduğu suçlamasıyla gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen O.K., A.K., İ.E., S.İ., Y.S., K.D., R.K. ve A.A. tutuklanırken, M.K. ve H.E tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

4 ŞÜPHELİ DAHA ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Operasyon kapsamında adliyeye yakın çay ocağında yakalanan çete üyesi H.B. ile termal otelde yakalanan E.D.G., B.Ç. ile K.A.’nın ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

#kütahya #daltonlar #redkit #operasyon #kütahyadanhaber #sondakikakütahya

Haberimizi puanlar mısınız?