in

Demokrasi destanı 7 yaşında

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:183karakter

 

15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün hain darbe ihanetine karşı dünyaya örnek bir destan yazan Türkiye, aynı ruhla demokrasi kahramanlarını anacak. Kütahya’da da şehitliklerin ziyaret edilmesiyle başlayacak etkinlikler saat 21.00’deki Demokrasi Nöbeti ile son bulacak

Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 15 Temmuz 2016’da tarihte eşine az rastlanacak bir direnişle, ülkenin istikbaline ve istiklaline sahip çıktı. Vatanına, bayrağına ve demokrasisine yönelik hain saldırıya karşı milli birlik ruhuyla mücadele vererek unutulmayacak bir destan yazdı.

NÖBET 21.00’DE BAŞLAYACAK

Milli iradenin tarihi zaferinin 7’nci yılı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Kütahya’da da çeşitli etkinliklerle anılacak. Saat 10.30’da Hava Şehitliği, 11:15’te ise Polis Şehitliği ziyaretiyle başlayacak etkinlikler, 12.00’de 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanında gerçekleştirilecek fidan dikim etkinliğiyle devam edecek. Öğle namazı öncesinde ise, tüm şehitler ve ebediyete irtihal etmiş gaziler için Mevlid-i Şerif okunacak. 15 Temmuz Etkinlikleri, Zafer Meydanı’nda saat 21.00’da başlayacak Demokrasi Nöbeti ile son bulacak.

Haberimizi puanlar mısınız?