in ,

Devlet vatandaşın yanında! 1,3 milyar TL destek verildi

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:196karakter

 

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, elektrikten doğalgaza, doğumdan evde bakıma kadar Kütahyalı vatandaşlara 1,3 milyar TL destek ödemesi yapıldığını açıkladı

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan bugüne kadar devlet eliyle vatandaşa yapılan nakdi yardımlarla ilgili son verileri paylaştı. Tabloya göre Kütahya’da 399 milyon TL evde bakım yardımı, 200 milyon TL yaşlı aylığı, 182 milyon TL engelli aylığı, 41 milyon TL sosyal ve ekonomik destek, 15 milyon TL elektrik tüketim desteği, 467 bin TL doğalgaz tüketim desteği başta olmak üzere toplam 1 milyar 384 milyon TL desteğin vatandaşların hesaplarına yatırıldığını söyledi.

‘HİZMETLERİMİZ İLE KONUŞMAYA DEVAM EDİYORUZ’

Erenler açıklamasında, “Sosyal Devlet anlayışıyla daima vatandaşımıza destek olmaya, hizmetlerimiz ile konuşmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımıza elektrik tüketim desteğinden, doğalgaz tüketim desteğine, şartlı sağlık yardımından, şartlı eğitim yardımına kadar pek çok alanda milyarlarca ödeme yaptık” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?