in

Doğa için yürüdüler

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:312karakter

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla 81 ilde eş zamanlı düzenlenen, ‘81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüyüşü’ Kent Ormanında gerçekleştirildi

Yürüyüşe Vali Ali Çelik’in yanı sıra Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, vatandaşlar, çocuklar ve gençler katıldı. Çevre Haftası’nın çeşitli etkinliklerle kutlanarak farkındalık oluşturulacağını söyleyen Vali Ali Çelik, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen Türkiye Çevre Haftası ile çevrenin korunması, sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması iklim değişikliğiyle mücadele ve uyum konularında çevre bilincinin topluma yayılması amaçlanıyor” diye konuştu.

‘ÇEVRESEL SORUNLARA REAKSİYON ALMA VAKTİ2

Tüm dünyada yaşanan çevresel sorunlara bireysel ve toplumsal anlamda reaksiyon gösterme vaktine bir kez daha dikkat çekildiğini ifade eden Vali Çelik, vatandaşların Türkiye Çevre Haftası’na gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti paylaştı. Yaşanabilir ve sağlıklı dünyanın gelecek nesillere aktarılmasında herkesin sorumluluğu olduğunun altını çizen Vali Çelik, “Bizim evimiz olan dünyanın gelecek nesillere sağlıklı teslim edilmesinde hepimiz sorumluyuz. Dünya bize emanet, biz burada kiracıyız. Dünya’ya iyi bakmadığımız, tahribatları onarmadığımız müddetçe çocuklarımıza, gençlerimize yaşanabilir bir Dünya bırakamayacağımızı bilmemiz gerekir. Birileri bir şeyler yapıyor benim yapmama gerek yok düşüncesinden kurtulmayız; herkesin bir şeyler yapması gerekiyor. Herkese büyük görevler düşüyor” diye konuştu.

3 kilometrelik yürüyüşün ardından Vali Ali Çelik, çevreci çocuklarla birlikte 20 adet karaçam fidanını toprakla buluşturdu.

Haberimizi puanlar mısınız?