içinde

Doruk şampiyonaya hazır

2021 TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası’nda Kütahya’yı temsil edecek 11 yaşındaki Doruk Cengiz için uğurlama töreni düzenlendi
Genç girişimci Doruk Cengiz, Kütahya Teknokent Yönetici A.Ş. tarafından Elazığ’da düzenlenecek Türkiye Drone Şampiyonası’na uğurlandı. Ön Kuluçka Merkezi’nin üyesi de olan Doruk Cengiz, Eylül ayında yapılacak TEKNOFEST öncesi Türkiye Drone Şampiyonası için kendisini iyi hissettiğini söyledi ve “Şampiyonaya seçildim. Önümde üç tane eleme yarışı var. İlki Elazığ’da. Onlara katılacağım. Yaptığım drone’lara güveniyorum” dedi.
Doruk ile ilk tanıştıkları anda hazinenin farkına vardıklarını belirten Kütahya Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, “Ailesi bilinçli ve Doruk’ta bu bilinçli ailede yetişmiş ve 9 yaşında bu faaliyetlere başlamış. Gerek yurt içinden gerek yurt dışından malzeme temin ederek bu faaliyetlerine devam etmiş. Ön kuluçka merkezimizin üyesi olan Doruk’un şu ana kadar kendisine ait 8 drone’u var. Yakın zamanda yapılan yarışlarda 129 kişiden 7. oldu. Biz kendisinin dereceye girmesinin haricinde drone milli takımına da seçileceğine inanıyoruz. Doruk hem teknokentimiz, hem üniversitemiz hem de Kütahyamız için bir değer. Biz buna inanıyoruz. Doruk’u yetiştiren ailesine teşekkür ediyoruz” dedi. Toplantının ardından Doruk Cengiz, sınırsız hareket kabiliyetine sahip, 250 km hız ile 3 saniyede yerden 300 metre yüksekliğe çıkabilen ve 8 km menzilli drone ile kısa bir gösteri uçuşu yaptı.