in

DPÜ GSF’de özel yetenek sınavları tamam

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:323karakter

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin 2023 Yılı Özel Yetenek Sınavları sona erdi

Evliya Çelebi Yerleşkemizdeki Güzel Sanatlar Fakültesinin dersliklerinde düzenlenen sınavlara katılan 587 aday, 2023-2024 Akademik Yılı’nda Fakültemizin kabul edeceği 140 öğrenciden biri olmak için ter döktüler. Sınava verilen arada sınıfları ziyaret eden DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak burada adaylara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sanatçının, yetenekli kişinin, yeteneğini bilip ısrarcı olması çok önemli. Sizler de ısrar ederek çalışarak çok büyük sanatçı olabilirsiniz. Benim sizlerden ümidim dünya çapında sanatçı olmanız. Bunun ilk adımını burada attınız. Hepinize başarılar diliyorum.

Yetenek Allah vergisidir, doğuştan gelir. Sizin evlatlarınız seçkin ve yetenekli insanlar. Sizin çocuklarınız emsallerinden farklılar. Doğuştan gelen özellikleri onları farklı kılıyor. Evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Burada 140 kontenjanımız var ama bunun beş katından fazla müracaat var. Bu demek değil ki geride kalan öğrenciler zayıf, başarısız; Hayır öyle değil. Gelecek sene veya başka bir sınavda başarılı olacaklardır. Çocuklarımıza şans verelim. Yeteneklerini geliştirmesine katkı sağlayalım. Onların umudunu kırmayalım, sevgimizi eksik etmeyelim. Sizin ve çocuklarınızın yanındayız. Tüm adaylarımıza başarılar diliyorum, bahtları açık olsun. Sizleri de tebrik ediyorum, saygılar sunuyorum”

SINAV SONUÇLARI FAKÜLTE TARAFINDAN DUYURULACAK

Güzel Sanatlar Fakültesinin Özel Yetenek Sınavlarının sonuçları, sınav jürisinin değerlendirmesinin ardından internet sitesinden duyurulacak. Adaylar kayıt süreciyle ilgili ayrıntılı bilgiye fakülte internet sitesi ve sosyal medya sayfalarından ulaşabilecek.

Haberimizi puanlar mısınız?