in

DPÜ Türkiye’deki tüm üniversiteleri geride bıraktı

 

Yükseköğretim Kurulu(YÖK) raporuna göre, uluslararası değişim programlarına katılan öğretim elemanı sayısı bakımından, Dumlupınar Üniversitesi Türkiye’deki tüm üniversiteler arasında ilk sırada yer aldı

Yükseköğretim Kurulu tarafından hazırlanan Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2022 yayınlandı. DPÜ Uluslararası İlişkilerden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, üniversitenin uluslararasılaşmada her geçen gün yeni başarılara imza attığını ve bu başarıları Cumhuriyetin 100’üncü yılında çok daha ileriye taşımayı hedeflediklerini söyledi. Prof. Dr. Göçmez “ ULMER’de görev yapan hocalarımızın gerek uluslararası öğrenciler, gerek Brüksel tabanlı Erasmus+ projeleri, gerekse Erasmus+ değişim programlarındaki yoğun çalışmalarıyla üniversitemizin Türkiye’deki en başarılı üniversiteler arasında yer almasında önemli katkıları olmuştur. Daha önce KA107 proje başvurularında kabul alınan ülke sayısı ve bütçe kriterlerinde ülkemizin en başarılı ilk 10 üniversitesi arasında yer almıştı. Şimdi bu başarıyı daha ileri taşıyarak ilk sırayı elde etmiş olduk. Tüm bu başarılarda emeği geçen başta ULMER yönetimimiz olmak üzere uluslararası değişim programlarında bizzat sorumlu olan öğretim görevlilerimiz Dr. Berrin Demir, Elif Körpe, Vehbi Onur Demirciler, Hasan Yiğit, Mustafa Kemal Şen, Oktay Karaçay, Ebru Görgün hocalarıma üniversitemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

ULUSLARARASILAŞMA ÇALIŞMALARI SONUÇ VERDİ

Üniversite İzleme ve Değerlendirme verilerini hazırlayan DPÜ Kalite Koordinatörü Doç. Dr. Özgür Saygın ve çalışma arkadaşları ile kaliteden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahmurat Arık, DPÜ’nün uluslararasılaşma stratejisi kapsamında yapılan çalışmaları neticesinde Türkiye’deki devlet ve vakıf üniversiteleri arasında ilk sırada yer almasının oldukça önemli olduğunu ifade ettiler.

REKTÖR UYSAL’DAN TEŞEKKÜR

DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, üniversitenin bu başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Dış İlişkiler ve Uluslararası Öğrenci Uygulama, Koordinasyon ve Araştırma Merkezi (ULMER) Müdürü Doç. Dr. Yunus Şişman ve özverili çalışmalar yapan tüm personele teşekkür etti. Rektör Uysal, ilgili raporlarda kullanılmak üzere verilerin temin edilmesi, raporlanması ve arşivlenmesi aşamalarında çalışan Kalite Koordinatörlüğü başta olmak üzere, tüm emeği geçenlere de teşekkür ettiğini ifade etti.

Haberimizi puanlar mısınız?