in

DPÜ ve KSBÜ’nün bütçeleri TBMM’de kabul edildi

 

TBMM’de görüşülen 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi kapsamında Kütahya’daki iki üniversitenin bütçeleri belli oldu

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda 2023 merkezi yönetim bütçe kanunu teklifi görüşmeleri devam ediyor. Üniversite bütçelerinin de görüşüldüğü genel kurulda, Dumlupınar Üniversitesi’nin 2023 yılı bütçesi 874 milyon 260 bin TL, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin 2023 yılı bütçesi ise 347 Milyon 221 Bin TL olarak kabul edildi. Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler, kabul edilen bütçelerin hayırlı olması temennilerini paylaştılar.

REKTÖR KAVUNCU’DAN AÇIKLAMA

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin bütçesi hakkında açıklama yapan KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, “TBMM’de yürütülen 2023 yılı Merkezi Bütçe Kanunu görüşmelerinde KSBÜ Üniversitemiz bütçesi 347.221.000 TL olarak belirlendi. Bunun içinde 72.000.000 TL yatırım bütçesi. Milletimizin alın teri ve vergileriyle oluşan bu kaynağı en yararlı ve adil şekilde kullanacağız. Bütçemizin oluşması ve kanunlaşmasını sağlayan TBMM kurul üyesi milletvekillerimize, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı’na ve Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunarız. Allah bereketi ile artırsın” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?