in

DPÜ’de ‘En Sevgili’nin İzinde’ Paneli

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:258karakter

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İslami Bilimler Fakültesi tarafından video konferans yoluyla Sevgililer Günü’nde En Sevgili’nin İzinde paneli düzenledi

DPÜ İslami Bilimler Fakültesinde, Sevgililer Günü’nde En Sevgili’nin İzinde başlıklı panel düzenledi. Video konferans yoluyla gerçekleştirilen ve İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Çelik’in moderatörlüğünü üstlendiği akademisyenleri Doç. Dr. İlhami Günay ve Dr. Öğr. Üyesi Selami Erdoğan’ın konuşmacı olduğu panelin selamlama konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, şunları söyledi: “İnsanlığın dünyevileştiği, gerçek aşkı ve sevgiyi kaybettiği, muhabbetin rüşvetli hâle geldiği günümüzde Sevgililer Günü’nde En Sevgili’nin İzinde panelini oldukça anlamlı buluyorum. Zira günümüz seküler insanının gerçek aşka, rüşvetsiz muhabbete ve en sevgilinin prensiplerine ekmek gibi su gibi ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı bu anlamlı panel etkinliğini düzenleyen muhterem hocalarımı tebrik ediyor en sevgilinin şefaatine ve muhabbetine nail olmalarını niyaz ediyorum.”

KONUŞMACILAR SEVGİ KAVRAMINI ELE ALDI

Doç. Dr. İlhami Günay ise konuşmalarında sevgi kavramının Kur’an’daki anlamları üzerinde durarak, kavramsal çerçevesini çizdi. Sevgililer Gününde En Sevgili’nin İzinde başlıklı panel, Hz. Muhammed’e salât ve selâm getirilerek O’nun izinde olmak, muhabbetine lâyık olabilmek duasıyla sona erdi.

Haberimizi puanlar mısınız?