in

DPÜ’de Engelsiz Hayat Çalıştayı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:261karakter

 

Dumlupınar Üniversitesi’nde engelli derneklerinin sorularına çözüm önerilerinin görüşülüp değerlendirildiği Engelsiz Hayat Çalıştayı gerçekleştirdi

Dumlupınar Üniversitesi Engelsiz Öğrenci Birimi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Engelsiz Hayat Çalıştayı gerçekleştirdi. Çalıştayda Engelli Dernekleri sorularının çözüm önerileri görüşüldü ve değerlendirildi. Engelli farkındalığını artırmak amacıyla Engelsiz Öğrenci Biriminin projesi olan, Kütahya İl Müftülüğü ve DPÜ TV ile birlikte çalışılan, Video Proje Lansmanı gerçekleştirildi. Çalıştaya Vali Vekili Mustafa Güney, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcısı Şahmurat Arık, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Arif Kolay, Engelsiz Öğrenci Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Nilüfer Dalkılıç, Kütahya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fatma Uz, Kütahya İl Müftü Yardımcısı Tahsin Ekim, engelli derneklerinin başkanları, öğretim üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

ENGELSİZ ÖĞRENCİ BİRİMİ AÇILDI

Çalıştayın ardından aralarına Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı’nın da katıldığı, protokol üyeleri ve çok sayıda engelli vatandaş ile Kütahya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasında faaliyet gösterecek olan Engelsiz Öğrenci Biriminin açılışı gerçekleştirildi. Çalıştay engelli vatandaşların görüş ve önerilerinin alınmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Haberimizi puanlar mısınız?