içinde ,

DPÜ’de Sokak Tenisi Etkinliği

Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Sporun Gelişimi ve Şehirlerin Tanıtımı projesi kapsamında Evliya Çelebi Yerleşkesinde sokak tenisi etkinliği yapıldı

Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Tenis antrenörü Mert Kaya tarafından yürütülen Sporun Gelişimi ve Şehirlerin Tanıtımı projesi kapsamında Müdürlük heyeti Evliya Çelebi Yerleşkemizi ziyaret etti. Sokak tenisi aracılığıyla tenisin ülkemizde daha geniş kitlelerce tanınması, tenisin daha fazla kişi tarafından oynanan bir spor hâline getirilmesi ve bununla birlikte Kütahya’nın da tanıtılmasının hedeflendiği proje kapsamında Üniversitemizin Taç Kapısı önüne file kuruldu ve Antrenör Mert Kaya ve öğrencileri bir süre tenis oynadı.

ÖĞRENCİLER VE REKTÖR UYSAL’DAN GÖSTERİ MAÇI

Sporun Gelişimi ve Şehirlerin Tanıtımı projesinin amacı ve kapsamı bakımından oldukça kıymetli olduğunu kaydeden Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, şunları söyledi: “Üniversitemizin Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzle yürüttüğü pek çok çalışmanın bir yenisi de Sporun Gelişimi ve Şehirlerin Tanıtımı projesi oldu. İl Müdürümüz Feyzullah Gayret’e ve proje yürütücüsü Mert Hocamıza emekleri için teşekkür ediyorum. Bugün aramızda olan genç tenisçi kardeşlerimizin tenis oynarken yaşadığı mutluluğu görmek bu projenin amacına ulaşacağını gösteriyor. Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde de tenis sporunun yaygınlaşması için bir takım etkinlikler, hatta turnuvalar düzenlemeyi planlıyoruz. Bu konuda Spor Bilimler Fakültemizi de bilgilendirdik. Projede emeği geçen herkesi kutluyorum”