in

DPÜ’den bir ilk! NFT diploma dönemi başladı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:406karakter

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde öğrenciler mezuniyet heyecanı yaşadı. Törene katılan TBMM eski Başkanı İsmail Kahraman’a Türkiye’de ilk kez NFT (Nitelikli Fikri Tapu) olarak düzenlenen diploma takdim edildi

Rektörlük önünde tüm akademik birimlerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe TBMM 27. Başkanı İsmail Kahraman ve il protokolü, öğrenciler ve aileleri katıldı. “Bilimde teknolojide ileriye gidemezsek, daima üretileni kullanırsak, kendimiz üretemezsek maalesef hep geriden gitmek zorunda kalırız” diyerek sözlerine başlayan DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, “Kütahya Dumlupınar Üniversitesi bilgiyi ve teknolojiyi üretmeyi misyon eden bir üniversitedir. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Büyük zaferin büyük komutanını ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir’ der. İlime ve fene önem verir. Günümüzün savaşları meydan muharebeleri değildir, günümüzün savaşı ekonomi, bilim ve teknoloji iledir. Bu savaşı kazanamayan milletler daima yenilmeye mahkûmdur. Bu sebeple bu savaşı kazanmak zorundayız. Bilime değer veren, teknolojiyi üreten, bunun için kafa yoran kişi meydan muharebesindeki asker gibidir; Kutsal bir görevi yerine getiriyordur” dedi.

‘87 ÜLKEDEN ÖĞRENCİSİ OLAN ULUSLAR ARASI BİR ÜNİVERSİTEYİZ’

87 ülkeden öğrencisi olan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nin uluslararası bir üniversite olduğuna dikkat çeken Uysal, “Üniversiteler daha iyi yerlere gelirse, millet güçlü olur, devlet köklü olur. Biz bu görevimizin farkındayız ve var gücümüzle çalışıyoruz. Mezun olan öğrencilerimi, öğrenci yakınlarını, ailelerini tebrik ediyorum. Hayatta başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Hedefleriniz ve hayalleriniz yüksek olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun” diye konuştu.

KAHRAMAN’IN FAHRİ DOKTORA UNVANI NFT OLARAK DA SUNULDU

İsmail Kahraman’ın yaptığı konuşmanın ardından sahneye gelen Rektör Uysal, Kahraman’a, Üniversite Senatonun kararıyla verdiği fahri doktora unvanının belgesini sundu. Kahraman’a verilen belge aynı zamanda NFT (Nitelikli Fikrî Tapu) olarak da düzenlendi. Türkiye’de ilk kez NFT olarak hazırlanan fahri doktora unvanının belgesi de yine Rektörümüz tarafından İsmail Kahraman’a takdim edildi.

Başarı belgelerinin sunumundan sonra sahnenin önüne davet edilen öğrenciler, geri sayımın ardından keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.

Haberimizi puanlar mısınız?