in

DPÜ’lü öğrenciler Türkiye dördüncüsü

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:232karakter

 

DPÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri, TÜSF tarafından düzenlenen GNÇ Sporfest’te atletizm dalında bir altın, üç gümüş ve iki bronz olmak üzere toplamda 6 madalya ile takım olarak Türkiye dördüncüsü oldu

DPÜ Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri GNÇ Sporfest’ten altı madalya ile döndü. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından İzmir Ege Üniversitesinde düzenlenen GNÇ Sporfest’te atletizm branşında sporcularAli Çolak üç adım atlamada altın, uzun atlamada ise gümüş, Orhan Baştürk yüksek atlamada gümüş, Menekşe Nur Fırat disk atmada gümüş, gülle atmada bronz, İbrahim Subaşı 3 bin metre engellide bronz madalya kazanarak podyumda kendilerine yer buldular.

Bir altın, üç gümüş ve iki bronz olmak üzere toplamda 6 madalya kazanan DPÜ erkek atletizm takımı, 131 puanla Türkiye dördüncüsü olarak önemli bir başarıya imza attı. Spor Bilimleri Fakültesinden yapılan açıklamada “Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Korkut Yapıcı yönetiminde kazanılan bu büyük başarıdaki katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’a, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Özdilek’e ve değerli öğretim üyelerine, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı ve ekibine teşekkür ederiz” denildi.

Haberimizi puanlar mısınız?