in ,

Emet Belediyesi, ilçedeki gençleri spor ile eğitiyor

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:335karakter

 

Emet Belediyesi tarafından her yıl açılan futbol okulunda, çocukların bilinçli sportif faaliyetlerde bulunmalarına katkıda bulunuluyor

Emet’te, belediye tarafından ilçedeki genç sporcular için futbol okulu hizmeti veriliyor. Lisanslı antrenör eşliğinde sportif faaliyet yapan çocuklar hem kendilerini keşfediyor hem de enerjilerini doğal yollarla tüketiyor. Aileler tarafından oldukça faydalı görülen kurs için belediye de önemli desteği veriyor.

SPOR FAALİYETLERİNDE TESİSLEŞMEK ÇOK ÖNEMLİ

Emet ilçesinde yapılan yeni Emet Şehir Stadında antrenmanlarını yapan çocukları Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan da ziyaret etti. Doğan, ziyaret sırasında çocuklarla top oynayıp onlara dondurma ikram etti. Belediye olarak spora büyük önem verdiklerini de belirten Başkan Doğan bu sebeple şehrin muhtelif yerlerine 8 adet futbol, basketbol ve voleybol sahaları yapıldığını da hatırlattı. Çocukların ve gençlerin fiziksel ve ruhsal gelişimlerine kaktı sağlamak adına spor tesislerine yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek Doğan, “İnsana yapılan yatırım en önemli yatırımıdır. Bizler de ilçemizde yaşayan çocuklarımız ve gençlerimiz için sporda tesisleşme ve eğitime önem veriyoruz” dedi.

HEDEFTE LİGLERE KATILMAK VAR

Emet Belediyesi Spor Okulu antrenörü Efdal Ülker de halen 95 çocuğun kursta eğitim gördüğünü ve düzenli antrenman programları ile sağlıklı spor yaptıklarını belirterek; “Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan’ın destekleri ile çocuklarımız rahatça spor yapabiliyor. Eğitim için gerekli malzemeler başta olmak üzere her konuda destekleri sürüyor. Okulumuzda çeşitli branşlarda kurulacak takımlarımızın liglerde yer alması içinde gerekli çalışmalar başladı. İlçemize kazandırılan bu modern yeni Şehir Stadımızda da çocuklarımız bol bol antrenmanlarını yapıyorlar”dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?