içinde ,

Emet’in 2022 bütçesi 34 milyon TL

2021 yılı son toplantısını gerçekleştiren Emet Belediye Meclisi, 2022 yılının bütçesini 34 milyon TL olarak belirledi

Geçen yıl 25 milyon TL olan Emet Belediye bütçesi yüzde 40 artışla 34 milyon TL’ye yükseldi. Toplantıda ayrıca, Emet-Simav 1. Amatör Ligde mücadele eden Emet Gençlerbirliği Spor Kulübü, Emet Bor Spor Kulübü , Emet Gençlik Spor kulüplerine destek olmak için 4 bin TL nakdi yardım yapılmasına karar verildi.

Gaziemet’in 100. Kurtuluş yılı etkin bir şekilde kutlanacak
Emet’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı olması nedeniyle, yıl boyunca etkinlikler düzenlenecek.  Direnişin başladığı tarih olan 27 Nisan vurgusu için  gerekli çalışmaların yapılmasına etkili bir kutlama için Emet Kaymakamlığı ve Emet Belediye Başkanlığı işbirliği ile komite kurulacak. 100 Yılda 27 Nisan Cevizdere Zaferinin gelecek kuşaklara etkin aktarımı adına yeni bir mahalle kurularak isminin “27 Nisan Cevizder Mahallesi” olması konusuda mecliste alınan kararlar arasında yer aldı. Bu kapsamda 4 binden fazla nüfusu olan Hamam Mahallesinin ikiye bölünerek bir kısmının 27 Nisan Cevizdere mahallesi olarak tescili imar komisyonuna havale edildi. Son olarak Belediye meclisinde yeni yıl tarifeleride onaylanırken,10 TL olan hamam ücretleri 12  TL’ye yükseldi.

#kütahya #emet #kütahyadanhaber #emetbelediyesi #sondakikakütahya #kütahyahaberleri #hüseyindoğan #belediyemeclisi #bütçe