içinde ,

Emet’in altyapısında devrim

Alt yapı ve Emet göletinden içme suyu getirme proje ihalesinin İller Bankasınca 23 Aralık’ta yapılacağını duyuran Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, “Emet’in alt yapısını modernize ederken devrim niteliğinde çalışmalara imza atıyoruz” dedi

Emet’te projeleri çizilen içme suyu ve kanalizasyon alt yapı projelerinin hızlandırılması adına yoğun çaba sarfettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, “Yaklaşık 150 milyon TL’lik bu işin yarısını devletimiz karşılıyor. Çalışmalarımız sonucu 64.5 milyon Tl kredimiz onaylanarak bu işin yapımı için ayrıldı. 64.5 milyon TL içinde gerekli hibe ve destek çalışmalarımızı da yürüterek, 50 milyon TL kadar hibe destek yarattık. Hükümetimizin destekleri ve bulduğumuz hibe destekleri ile neredeyse işin maliyetinin tamamını karşıladık.İhale sürecinin başlaması ile Emette değişim başlayacak” dedi.

ALT YAPIDA HALKIMIZINDA SABIR VE DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

Sürecin meşakkatli geçeceğini ve bu konuda halkın kendilerine destekçi olmasını talep eden başkan Doğan, “Halkımız 40-50 yıllık artık laçka olmuş alt yapılar nedeniyle su sıkıntıları yaşadı.Yazın ise kaynakların yetersizliği ile sorun yaşandı.Bu soruna geçici çözümler adına takviye su kaynakları temin ederek depolarımıza aldık.Ancak radikal çözüm bu projenin hayata geçmesiydi. Vatandaşlarımızla yaptırdığımız anketlerimizde yüzde 60 önceliğin alt yapıya verilmesini talep ettiler,bizde bu yola baş koyduk. Bu süreçte halkımızdan da destek bekliyoruz.İhaleden sonra mahalle mahalle semt semt gezerek fikirlerini alacağız, yaşayabilecekleri sıkıntıları aktaracağız”dedi.

#kütahya #emet #altyapı #kütahyadanhaber #sondakikakütahya #kütahyahaberleri #emetbelediyesi