in ,

Emet’te işçilere maaş müjdesi

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:403karakter

 

Emet Belediyesi’nde 110 şirket işçisi için iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeyle, en düşük işçi maaşı 7 bin 800, en yükseği ise 9 bin TL’ye yükseldi

Emet Belediyesi’nde Cevizdere Şirketi vasıtası ile çalışan 110 işçinin yeni maaş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ve Hizmet İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı Sebahattin Ödemiş tarafından imzalandı. Yapılan sözleşmeyle Emet Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 7 bin 800,en yükseği ise 9 bin TL’ye yükselirken her 6 ayda enflasyona göre yapılan zam oranları da işçilerin maaşlarına eklenecek. Sözleşme sonrası açıklama yapan Hizmet İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı Sabahattin Ödemiş, “Emet Belediyesi Cevizdere Ltd.Şti ile Sendikamız arasında bir süredir devam eden Toplu İş Sözleşmesinde anlaşma sağlanmıştır. Emekcilerimizi enflasyona ezdirmeyen, Belediyemizin tüm imkanlarını zorlayarak İşçimizin yüzünü güldüren Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin Doğan beye, Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. Ayrıca TİS sürecinde emeği geçen Mali Hizmetler Müdürü Hüsnü Kaymak  beye, Yazı İşleri Müdürü Hasan  Cangür beye ve Personeli Mehmet Tekin beye, Şirket Müdürü İlhan Dikmen  beye, Temsilcilerimiz Mustafa Altindal ve Murat Erdem e de ayrıca teşekkür ederim. Sözleşmemiz Belediyemize ve Emekçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

MAAŞ AYRIMI SONA ERDİ

Sahada etkin bir şekilde çalışan  işçilerin haklarını alın terleri kurumadan vermeye büyük önem gösterdiklerini belirten Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, “Şirketimiz vasıtası ile  görev yapan 110 işçi kardeşimizin sözleşmelerini imzalamış bulunuyoruz. Öncelikle yapılan sözleşmenin tüm işçilerimize hayırlı olması temennilerimi iletiyorum. Kadrolu işçilerimiz dışında belediyemizde çalışan tüm işçilerimizin farklı maaş ayrımı bu sözleşme ile sona ermiş oluyor.Belediyemiz imkanları da göz önünde bulundurularak işçilerimize  haklarını vermek için mücadele ettik.Tekrar hepimize hayırlı olsun” dedi. Emet Belediyesi’nde  26 kadrolu işçi,12 sözleşmeli işçi,103 şirket işçisi bulunurken 19 da  memur görev yapıyor.

Haberimizi puanlar mısınız?