in ,

Emet’te trafik denetimi

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:223karakter

 

Trafik Haftası dolayısıyla hayata geçirilen ‘Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik’ mottosunun etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla Emet’te trafik denetimi düzenlendi

Emet’te emniyet ve jandarma ekipleri, Ashaboğlu Ortaokulu önünde ışıksız yaya geçidinde gerçekleştirilen ‘Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik’ etkinliğine Kaymakam Hasan Çiçek koordinesinde,  İlçe Emniyet Müdür vekili Mehmet Akbulut, İlçe Jandarma Komutanı Neşet Öztürk katıldı.

Trafik denetimi sırasında gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Kaymakam Hasan Çiçek ile birlikte emniyet ve jandarma personeli tarafından vatandaşlara ve sürücülere düzenlenen trafik etkinliği hakkında bilgiler verildi. Araç sürücüleriyle sohbet eden Çiçek, , “İçişleri Bakanlığımız tarafından, “Öncelikle Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” sloganıyla, 2022 yılı “ Yaya Öncelikli Trafik “ yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek bir kampanya yapılması kararlaştırılmıştır. Bu nedenle İlçe Kaymakamı ve diğer sorumlular, ilgililer  olarak  sahaya indik ve denetlemede, uyarıda bulunuyoruz. Konu hakkında yasal düzenlemeye uymanız hususunda, hassas ve dikkatli olmanızı istiyorum. “ diyerek, bilgilendirme broşürü verdi.

Haberimizi puanlar mısınız?