in ,

En büyük pay Kütahya’nın

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:355karakter

2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı(SOGEP) sonuçlarına göre Zafer Kalkınma Ajansı tarafından sunulan projeler kapsamında Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa ve Uşak illerindeki projelere yaklaşık 22 milyon TL tutarında hibe desteği sağlanacak. Kütahya, hem toplam proje bütçe tutarı, hem de toplam hibe destek tutarı bakımından, bölgede lider konumda

Zafer Kalkınma Ajansı Kurumsal Dergisi’nde paylaşılan bilgilere göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2022 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) sonuçlarına göre Zafer Kalkınma Ajansı tarafından sunulan projeler kapsamında Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinden toplam 9 adet proje destekleniyor. Desteklemeler kapsamında Kütahya’nın 2 adet projesi bulunurken en yüksek proje bütçesi ve en yüksek hibe desteği bu iki projeye ait. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne ait“Ağız Sağlığında Di(ş)ital Üretimi, İstihdamı ve Sosyal İçermeyi Artırıyoruz” ve Emet Belediye Başkanlığı’na ait “Sağlıklı Üretim Tesisi ile SÜT’ün Zaferi” projeleriyle Kütahya’daki yatırım bütçesi toplamda 13 milyon 551 bin 413 TL. Bu yatırım bütçesinin 7 milyon 986 bin 679 TL’sinin hibe desteği olduğu bildirildi.

DİĞER İLLERDEKİ RAKAMLAR
Manisa ilindeki projelerin toplam bütçesi 12 milyon 848 bin 896 TL, sağlanacak hibe desteği ise 7 milyon 795 bin 716 TL. Afyonkarahisar İlindeki projelerin toplam bütçesi 9 milyon 93 bin 675 TL, sağlanacak hibe desteği ise 4 milyon 891 bin 445 TL. Uşak ilindeki projelerin toplam bütçesi 1 milyon 393 bin 800 TL, sağlanacak hibe desteği ise 1 milyon 115 bin 40 TL. Bu rakamlarla Kütahya, hem toplam proje bütçe tutarı, hem de toplam hibe destek tutarı bakımından, bölgede lider konumda.

BÖLGEDEKİ TOPLAM YATIRIM BÜYÜKLÜĞÜ

Projeler kapsamında Kütahya, Afyonkarahisar, Manisa ve Uşak illerinde yaklaşık 37 milyon TL büyüklüğünde yatırım yapılması öngörülürken, yaklaşık 22 milyon TL tutarında hibe desteği sağlanacak.

Haberimizi puanlar mısınız?