in

Engel tanımıyorlar! Çeyrek finale kadar yükseldi

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:224karakter

 

Kütahya Sakatlar Derneği, yüzme, atletizm ve dans gibi farklı alanlarda elde ettiği başarılarına bir yenisini daha ekledi. Dernek, strateji ve doğruluk oyunu olan Boccia’da yeni bir takım kurdu. Takım, Yalova’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda çeyrek finale kadar yükseldi

Dernek Başkanı Hatice Yakar ve antrenör Ali Osman Altınay, dernek üyesi sporcularla birlikte elde edilen başarı sonrası Vali Ali Çelik’i ziyaret etti. Başarılarından dolayı takımı tebrik eden Vali Çelik, derneğin ve takımın elde ettiği bu başarıdan dolayı büyük gurur duyduğunu söyledi. Vali Çelik, “Kütahya’mızı gururlandıran bu başarı, hem Kütahya Sakatlar Derneği’nin spor alanında gösterdiği çaba ve azmin hem de engellerin aşılabileceğinin güzel bir örneği oldu” dedi. Kütahya Sakatlar Derneği’nin Boccia takımının ilerleyen dönemlerde de başarılarına devam edeceğine olan inancını belirten Vali Çelik, takımın ihtiyaç ve taleplerinin karşılanacağını kaydetti.

Dernek Başkanı Hatice Yakar, Vali Çelik’in destekleri sayesinde takımın ve sporcuların başarılarının devam edeceğini ifade etti ve yakın ilgisinden ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Haberimizi puanlar mısınız?