içinde ,

Engelli sağlık personeline darp: 1 gözaltı

KSBÜ Evliya  Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli 27 yaşındaki engelli Resul Bağış, tartıştığı hasta yakını tarafından darp edildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı

Olay, dün saat 11.00 sıralarında Kütahya Sağlık Bilimleri Ünviersitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meydana geldi. Eşinin hamile olduğu öğrenilen E.T. (35) isimli şahıs, hastanede sekreter olarak çalışan engelli Resul Bağış ile tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle sağlık personeli Resul Bağış E.T.’nin saldırına uğradı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edilirken, şüpheli E.T. gözaltına alınarak gerekli işlemler için Şehit Mehmet Kartal Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Sağlık durumu iyi, adli işlem başlatıldı

Olayla ilgili yazılı bir açıklama yayımlayan Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü, gerekli adli işlemlerin başlatıldığını bildirdi. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen Bağış ile ilgili yapılan açıklamada, “KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk polikliniğinde görev yapan arkadaşımıza bugün bir hasta yakını tarafından gerçekleştiren fiziki saldırı hepimizi derinden üzmüştür. Acil serviste tedavisi yapılan personelimizin sağlık durumu iyi olup gözlem altında tutulmaktadır. Her zaman olduğu gibi salgın sürecinde de büyük özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarımıza yapılan her türlü şiddetin karşısındayız. Konuyla ilgili beyaz kod verilmiş gerekli adli süreç başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

#kütahya #kütahyadanhaber #sondakikakütahya #kütahyahaberleri #hastane #sağlıkçalışanı #darp #kütahyahaber