içinde

Erbaş Kıbrıs seçimlerine damgasını vurdu

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli tarafından, Kıbrıs’ta Cumhurbaşkanı Adayı Ersin Tatar’ı desteklemek amacı ile Kıbrıs’a gönderilen MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Tatar’ın seçimleri kazanmasında önemli rol oynadı. Geride kalan 30 günde Erbaş, Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar’a destek amacıyla 69’u köy olmak üzere 189 bölgeye gitti. Erbaş’ın çalıştığı bölgelerin tümünde Tatar, rakibi Mustafa Akıncı’ya büyük fark attı

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli tarafından Kıbrıs’ta seçim çalışmaları için görevlendirilen ve Türkiye’den seçimler için Kıbrıs’a giden tek siyasetçi olan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, geride kalan 30 günlük süre içerisinde toplam 13 bin kilometre yol yaptı. Cumhurbaşkanı adayı Ersin Tatar’a destek olmak için ekibi ile çalışan Erbaş, 69’u köy olmak üzere toplam 189 bölgeye giderek Tatar’a destek istedi. Kıbrıs vatandaşı da olan ve Kıbrıs’ta birçok şirketi bulunan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın çalıştığı bölgelerin tamamında Ersin Tatar birinci olarak çıkması, seçimlerin kazanılmasında Erbaş’ın ne kadar önemli bir rol üstlendiğini göstermiş oldu.

AKINCI ÇOK KIZDI!

Seçimlere bir hafta kala Kıbrıs’ta bulunan televizyonlar tarafından ortak yayınlanan canlı yayına katılan Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı; “Türkiye’den bir siyasetçi Kıbrıs’ta rakibim için gece gündüz demeden dolaşıyor. Çalmadık kapı, girmedik bölge bırakmayarak destek istiyor. Seçimlerin kaderini değiştirecek bir çalışma yapılıyor” diyerek MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ı sert ifadeler ile eleştirmişti.

ERBAŞ TATAR’I KUTLADI

KKTC’de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarının belli olmasının ardından, sosyal medya hesabından bir açıklama yapan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar’ı kutladı. Erbaş ; “ Esareti değil Cesareti seçen, bayrağına sahip çıkan KKTC’nin güzel insanları, bu tavrınızla Cengiz Topel ve Rauf Denktaş ve Fazıl Küçük başta olmak üzere Kıbrıs’ı vatan yapan şehitlerimizi ve yaşayan gazilerimizi şad ettiniz var olun sağ olun, Sayın Tatar Kutlu olsun” açıklaması yaptı.