içinde

Erbaş’tan hastane çıkışı: ‘Yapın, büstünüzü dikelim’

AW026038

Kütahya Şehir Hastanesinin 11 yılda yüzde 60 seviyesine geldiğine dikkat çeken MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Sayın Bakanım, Bunu ya da Kütahya’ya 600 yataklı bir devlet hastanesini yapın, siz istemezsiniz ama hastaneye adınızı verelim büstünüzü de dikelim” dedi

“Eski Türkiye’yi anlatırken yıllardır bitmeyen hastaneler, yollar, köprülerden bahsederdik” diyen MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “İşte hiç istemediğimiz bu sahne maalesef Kütahya ‘da 11 yılda kaba inşaatın % 60 seviyesine gelen bir şehir hastanesi hikayemiz var. 3 yıldır bu kutlu çatı altında milletvekili olarak Kütahya’yı temsil ediyor ve hep aynı şeyleri söylemek zorunda kalıyorum. Daha önce seçim meydanlarında ve kürsüden defalarca dile getirdiğim önerim inşallah bu kez hayata geçecek. Madem ki bu şehir hastanesini alan firma inşaatı bitirmiyor ve bununla ilgili bir açıklamada bulunmuyor, 2027 yılına kadar da süresi var” dedi.

Osmaniye, Kırıkkale İstanbul Bağcılar’da 1 yıl inşaat süresi olan anahtar teslimi hastaneler yapıldığını hatırlatan Milletvekili Erbaş, “2001 yılının imkanlarıyla bunları yapan bakanlığımız 2022 de daha iyilerini ve büyüğünü yapar. Sayın Bakanım, Bunu ya da Kütahya’ya 600 yataklı bir devlet hastanesini yapın, siz istemezsiniz ama hastaneye adınızı verelim büstünüzü de dikelim. Sağlık zincirinin ilk adımı olan sağlık ocaklarının mimarisi ile ilgili konuşmak istiyorum. Sağlık ocaklarını malumunuz genellikle yaşlılarımız kullanıyor. Keşke vaktiniz olsa da Kütahya Parmakören Mahallemizdeki sağlık ocağını gösterebilsem. Bir binanın ikinci katında daracık merdivenleri olan bir yerde. Burada yaşlılarımız çıkarken de inerken de büyük zorluk çekmektedirler” diye konuştu.

#kütahya #mhp #kütahyamilletvekili #ahmeterbaş #kütahyadanhaber #sondakikakütahya #kütahyahaberleri