in

Erkan Güral ile tam yol ileri

  • Okuma Süresi:3Dakika
  • Karakter Sayısı:680karakter

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleştirilen Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Kurulunda Erkan Güral yeniden başkan seçildi

TÜGİK 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı Ankara’da yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onurlandırdığı genel kurul toplantısında Erkan Güral, yeniden TÜGİK Genel Başkanlığına seçildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Genel Merkez binasında gerçekleşen TÜGİK 4. Olağan Genel Kurul Toplantısına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de katıldı.

Konuşmanın başında Genel Başkan Erkan Güral ve Yönetim Kurulu üyelerine, TÜGİK çatısı altında Türkiye’ye ve iş dünyasına verdikleri hizmetler için teşekkür eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi. Erdoğan, “Hayali olmayanın hedefi olmaz, hedefi olmayanın da rotası olmaz. Biz Türkiye’de 20 yıldır tüm hayalleri önce hedeflere, sonra gerçeklere dönüştürdük” dedi.

GÜRAL, TÜGİK’İN İHRACATTAKİ HEDEFİNİ AÇIKLADI

Genel Kurulda bir konuşma yaparak, TÜGİK olarak ihracatta 2023 yılı için 300 milyar doları hedeflediklerini açıklayan Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, “Hükümetimiz, kalkınma planında 2022 yılı ihracat hedefini 250 milyar dolar olarak belirlemişti. Türkiye’nin dört bir köşesinde, yüzlerce farklı sektörde faaliyet gösteren binlerce iş insanının üyesi olduğu Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu’nun sahip olduğu potansiyelden güç ve cesaret alarak, müsaadenizle biz bu hedefi 300 milyar dolar olarak kabul ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılına bu parlak ihracat zaferiyle girelim istiyoruz. Zat-ı alinizin de destekleriyle, bunu gerçekleştirebilecek imkâna, cesarete ve kararlığa sahibiz, bunu başarabiliriz. Hedef göstermek sizden, buna ulaşacak gayreti göstermek, mücadeleyi vermek, zafere giden yolun taşlarını döşemek bizden” diye konuştu.

‘HÜKÜMETİN ALDIĞI ÖNLEMLERLE İŞ DÜNYASI ÖNÜNÜ GÖREBİLİYOR’

Hükümetin aldığı ekonomik önlemlerle iş dünyasının önünü görebildiğini vurgulayan Güral, açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Türkiye modeli diye ifade edilen özgün ekonomik yaklaşım çerçevesinde alınan kararlar ve uygulanan tedbirler, finansal ve reel piyasalardaki dalgalanmaların kısa sürede giderilerek, istikrarın tesisine ve sürmesine katkı sağlamıştır. Kur korumalı mevduat modeli ve zatı aliniz tarafından önceki gün açıklanan 60 milyar liralık Kredi Garanti Fonu teminatlı yeni destek paketi, uluslararası gelişmelerin ekonomimizde yol açtığı türbülansı sona erdirerek, güvenli bir şekilde yol almamızı temin edecektir. Yeni ekonomik modelimizin odak noktası olan ihracatın artırılması hususunda girişimcilerimizin önünü açacak bu tedbirler, biz iş insanları için son derece anlamlıdır, son derece değerlidir”

‘TÜM FABRİKALAR TAM KAPASİTE İLE ÜRETMEYE DEVAM EDECEK’

“Avrupa’da tüm ağırlığı ile yaşanmakta olan enerji temini sorunu, emtia fiyatlarındaki artışlar ve finans çalkantılar, elbette ülkemizde de etkilerini hissettirmeyi sürdürüyor. Buna rağmen, örneğin kendi faaliyet gösterdiğim sektörde üretimine ara veren fabrika bulunmuyor, istihdamda herhangi bir gerileme görülmüyor. Artık sona ermek üzere olan doğalgaz kullanım kısıtlaması tümüyle ortadan kalkınca, tüm fabrikalar tam kapasite üretmeye ve ihraç etmeye daha güçlü şekilde devam edecektir. Salgının yol açtığı tüm olumsuzluklara rağmen, Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu üyeleri, son dönemde 8 milyar liralık yatırıma imza atarak, büyük ve güçlü Türkiye’nin hedefine olan inançlarını göstermişlerdir.”

Haberimizi puanlar mısınız?