in ,

Esin Güral Argat: ‘Zor zamanları omuz omuza atlatacağız’

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:283karakter

 

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat, Kahramanmaraş merkezli depremlerin açtığı yarayı tüm Türkiye birlikte saracaklarını söyledi. Kütahya tarafından kurulacak konteyner kent için vatandaşlardan destek beklediklerini belirten Argat, “Zor zamanları omuz omuza atlatacağız” dedi

KUTSO tarafından deprem bölgesinde yürütülen çalışma ve yardımlarla ilgili bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Başkan Esin Güral Argat, depremin Türkiye ekonomisine etkisinin yaklaşık 85 milyar dolar olduğuna vurgu yaptı. Argat’ın yaptığı açıklamalardan satır başları:

“Bölgeden daha batıya, bir göç dalgası bekleniyor. Bu göç dalgasına karşı iş dünyasının talebi var. Bugüne kadar Kütahya’ya getirilen 980 depremzede geldi. 980 kişinin mesleki profilini çıkararak, en azından geçici bir istihdam edilmelerini sağlamak istiyoruz.”

“KUTSO olarak, hızlı bir şekilde organize olduk. KUTSO olarak başlattığımız kampanya ile ısınma, giyim, gıda ve hijyen olmak üzere çeşitli malzemeyi bölgeye gönderdik. Ayrıca, odamız tarafından 12 adet konteyneri Hatay’a ulaştırdık. Alınan ayni yadımlar 11 Şubat tarihinde bölgeye ulaştırıldı.”

“Kütahya tarafından kurulacak konteyner kenti de hızlı bir şekilde bölgede hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımızın bizlere destek vereceğini biliyorum. Zor zamanlar omuz omuza geçer. Devletimiz güçlü, halkımızın sağ duyusu çok yüksek. Zor zamanlarda hep omuz omuza vererek iyi günlere doğru yolculuğa çıkacağız. Hepimizin sorumluluğu var. Üzüntümüzün tarifi yok, kelimelerle ifade edilmiyor.”

Haberimizi puanlar mısınız?