içinde

Evi yanan aileye yardım eli uzandı

Kütahya’nın Paşam Sultan Mahallesinde meydana gelen yangında evleri kullanılamaz hale gelen Şahin ailesine yardım eli uzandı. Aile yardımseverlerin desteğiyle yeni bir eve yerleştirildi

Paşam Sultan Mahallesi Dükkancık Sokakta meydana gelen yangın 4 kişilik Şahin ailesinin evi yanarak kullanılamaz hale geldi. Yangının hemen ardından Kütahya Valisi Ali Çelik’in ziyaret ederek ailenin tüm ihtiyaçlarının giderilmesi için talimat verdiği aile, yardımseverlerin desteğiyle yangından saatler sonra yeni evine yerleştirildi. Yaşadıkları korku dolu anları anlatan anne Nermin Şahin ve kızı Nurcan Şahin, Vali Ali Çelik ve Genç İHH üyelerine teşekkür etti.

KOMPLE DUMAN DOLMUŞTU

Yangın esnasında kardeşi ile birlikte evde olduğunu söyleyen Nurcan Şahin (15), “Sabah 11.30 gibi yangın başladı. Biz yarım saat önceden kardeşimle kahvaltımızı falan yapmıştık. Tam ben ortalığı falan topladım, yukarıdan bir ses duyduk. Normalde de kedi falan dolaşıyor. Bir şey devirdi sandık. Kardeşimle birlikte yukarı bakmaya gidecektik banyo ve tuvaletin önü duman olmuş. Dumandan dolayı yukarı çıkamadık. Mahallede herkesin evi sobalı olduğu için naylon falan yaktılar sandık. Sonra ikinciye salona çıktığımızda komple duman olmuştu” dedi.

BAŞIMIZI SOKACAK BİR EV VERDİLER

Seramik atölyesinde çalışan anne Nermin Şahin ise, sabah saat 7.30 gibi evden çıktığını, öğlen saatlerinde komşularından gelen telefonla endişeye kapıldığını söyledi. Nermin Şahin, “Baktım komşum arıyor. Nurcan, ‘Anne koş evimiz yanıyor’ dedi. Hemen apar topar çıktım, eşimi aradım. O da işteydi. ‘Çabuk koş ev yanıyormuş’ dedim. O koşarak gelmiş. Benim iş yerim uzak olduğu için hemen şefe haber verdim, ‘Beni evime götürebilir misiniz, evim yanıyormuş’ dedim. Allah razı olsun getiriverdiler. Olaydan hemen sonra valimiz geldi. Bizzat evimize gelerek bizle ilgilendi. İhtiyaçlarımızın en kısa sürede giderileceğini söyledi ve yanınızdayız dedi. Allah razı olsun. Sonrada İHH’dan arkadaşlar el birlik oldu. Çok şükür başımızı sokacak bir ev verdiler” dedi.