in ,

Ezgi Doğan Turan CHP’den aday adaylığını açıkladı

YouTube video
  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:371karakter

Türkiye’de kötü gidişatı durdurmak için kritik bir seçim sürecine girildiğini söyleyen CHP Kütahya Milletvekili Aday Adayı Ezgi Doğan Turan, “Yıllardır iktidarın unuttuğu Kütahya’yı kalkındırmak, verilen ama asla tutulmayan vaatleri gerçekleştirmek için çalışacağız” dedi

CHP Kütahya İl Başkanlığına 28. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı için başvurusunu yapan Ezgi Doğan Turan, bir basın toplantısı düzenleyerek önemli açıklamalarda bulundu. “Bu gidişatı durdurmamız, el ele vermemiz ve elimizi taşın altına koymaktan korkmamamız gereken kritik bir seçim süreci içerisindeyiz” diyen Turan, “Rotasından ve gösterdiği hedeflerden hiç şaşmadığım ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün biz Türk kadınlara vermiş olduğu seçme ve seçilme hakkını kullanarak CHP’den milletvekili aday adaylığımı açıklamış bulunuyorum. Tüm kadroları ile ülkemizin yeniden kurtuluşuna imza atacak ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş sürecinde tüm gücümüzü ortaya koyacağız. CHP’miz ve 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde ülkemiz gibi sevdalısı olduğumuz Kütahya’nın da hak ettiği yere gelmesi için gece gündüz yorulmak bilmeden çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Kütahya’nın önceliklerini ve beklentilerini bildiğini belirten Ezgi Doğan Turan, çözüm önerilerinin de hazır olduğunu söyledi. Turna, “Kütahya için parti örgütümüz ve tüm sivil toplum kuruluşları, muhtarlarımız, vatandaşlarımızla bir beraber olacağız. Yıllardır iktidarın unuttuğu Kütahya’yı kalkındırmak, verilen ama asla tutulmayan vaatlerin gerçekleşmesi, Kütahya’nın cazibe merkezi olabilmesi, daha yaşanılabilir ve gurur duyacağımız bir şehir için çalışacağız. Eskişehir’de yerel iktidarla yaşanan değişimi çok iyi biliyor ve gözlemliyorum. Bu gelişimi Kütahyamız için de düşlüyor ve başaracağımıza inanıyorum” dedi.

 

Haberimizi puanlar mısınız?