in ,

Fatih Erbakan Kütahya’da

YouTube video

 

Kütahya’da partisinin 2. Olağan Genel Kuruluna katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, altılı masayı eleştirerek, “Biz boşuna mı diyoruz, bu altılı masadan bu millete bir hayır gelmez. ‘İktidar olursam ilk işim İstanbul sözleşmesini yeniden yürürlüğe sokmak’ diyen bir yapıdan bu millete bir hayır gelir mi Allah aşkına. İstanbul sözleşmesi demek, toplumsal cinsiyet eşitsizliği adı altında cinsiyetsiz toplum oluşturmak demektir. İstanbul sözleşmesi demek, karı koca kavramları yerine partnerler kavramlarıyla, Allah muhafaza buyursun yakın gelecekte erkek erkeğe, kadın kadına evliliklerin yasal olarak yolunu açmak manasına gelmektedir” dedi

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanlığı 2. Olağan Genel Kurulu Bengisu Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Genel kurula Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Genel Başkan Yardımcıları Naim Öztürk ve Erkan İlyas Helvacı, Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin, teşkilat mensupları yönetimi ve çok sayıda partili katıldı.

Kongre öncesi bir dizi açıklamada bulunan Genel Başkan Erbakan, yaptığı konuşmada seçim hedeflerinden bahsetti. Parti olarak Türkiye’nin tüm illerinde seçim çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Fatih Erbakan, “Yeniden Refah Partimiz Türkiye’nin en hızlı büyüyen siyasi partisi durumuna gelmiştir. Nereden söylüyorum bunu, haziran ayında Yargıtay’ın açıkladığı resmi rakamlara göre 1 ay içerisinde en fazla üye kaydeden parti Yeniden Refah Partisi olmuştur. Bir ayda 18 bin üye kaydettik. Temmuz’da kendi rekorumuzu egale edip, bir ayda 32 bin üye kaydettik. Bir sonraki il başkanları toplantımıza kadar bir ayda 50 bin üye kaydedeceğiz ve üye sayımızı 350 bine çıkaracağız. Seçimlerin öncesinde de toplam üye sayımızı 500 bin üye hedefimize hep birlikte ulaştıracağız” dedi.

Altılı masanın İstanbul sözleşmesi ile ilgili tutumunu ve masadaki muhafazakar partileri eleştiren Erbakan, “Biz boşuna mı diyoruz, bu altılı masadan bu millete bir hayır gelmez. ‘İktidar olursam ilk işim İstanbul sözleşmesini yeniden yürürlüğe sokmak’ diyen bir yapıdan bu millete bir hayır gelir mi Allah aşkına. İstanbul sözleşmesi demek, toplumsal cinsiyet eşitsizliği adı altında cinsiyetsiz toplum oluşturmak demektir. İstanbul sözleşmesi demek, karı koca kavramları yerine partnerler kavramlarıyla, Allah muhafaza buyursun yakın gelecekte erkek erkeğe, kadın kadına evliliklerin yasal olarak yolunu açmak manasına gelmektedir. Toplumun temeline dinamit koymak demektir. Aile mefhumunu ortadan kaldırmak demektir. Sanki bu milletin hiçbir derdi yokmuş gibi, ‘Bu sözleşmeyi geri getireceğim’ diyorlar. İşte bunların hali. O altılı masada o altın gününe katılan muhafazakar partilere de şaşıyorum doğrusu. Nasıl bu masanın içinde yer alıyorsunuz? Nasıl bunların değneği halinde bu siyaseti güdüyorsun. Ancak bu noktada milletimiz müsterih olsun. Bütün Anadolu’da seslendiğimiz gibi, buradan da 85 milyon milletimize sesleniyorum. Korkuya kapılmayın, yeise, ümitsizliğe düşmeyin. Çünkü ikinci 40 yılda aynı aşkla aynı heyecanla yürüyen ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi olan Yeniden Refah Partisi var” dedi. Partinin seçim hedefleri ve yapacakları ile ilgili de konuşan Fatih Erbakan, hediye takdiminin ardından salondan ayrıldı.

Haberimizi puanlar mısınız?