in ,

Fatih Erbakan’dan Kütahya’ya teşekkür ziyareti

YouTube video
  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:493karakter

 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 14 Mayıs seçimlerinde partisinin yüzde 7 oy aldığı Kütahya’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek verdikleri destek için teşekkür eden Erbakan, teşkilat mensuplarıyla da toplantı yaptı

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçim sonrası başlattığı teşekkür ziyaretleri kapsamında Kütahya’ya geldi. İlk olarak Adnan Menderes Caddesinde esnaf ziyaretinde bulunan Erbakan, burada vatandaşlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. Tarihi Meydan Camisi’nde kıldığı öğlen namazı sonrası Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanlığı tarafından bir düğün salonunda düzenlenen teşkilat buluşmasına katılan Fatih Erbakan, partililere seslendi.

Seçimlerdeki çalışmalarından ötürü Kütahya teşkilatına teşekkür ederek sözlerine başlayan Erbakan, “2023’te Milli Görüş’ü meclise taşıdık, 2028’de inşallah Yeniden Refah’ı hep birlikte iktidara taşıyacağız” dedi. Yerel seçimler için Türkiye genelinde çalışmalara başladıklarını kaydeden Fatih Erbakan, “Türkiye genelinde aldığımız bu 2.9’u yerel seçimlerde yüzde 7’nin üzerine hatta yüzde 10’un üzerine taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İnşallah bu gayretli çalışmalar, sahada teşkilatlarımız tarafından devam ettirilecek. 2024’te de daha da büyük bir başarı belde elde edilecek. 2028’de de iktidar adayı favori siyasi parti olarak seçimlere gireceğiz” dedi.

‘MUTABAKAT METNİNE UYULMAZSA, YAPICI BİR ŞEKİLDE MUHALEFETİMİZİ VE UYARIMIZI YAPARIZ’

Erbakan, “AK Parti ile ittifak sürecinde imzaladığımız mutabakat metnindeki maddelerin takibini yapacağız. Bugüne kadar doğruya doğru, yanlışa yanlış dedik. Bundan sonrada doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz. Bu maddelerin kurgulanması, milletimizin hayrına adımların atılması bizi memnun eder, destek olur ve tebrik ederiz. Ancak bu mutabakat metnine uyulmazsa, milletin zararına olacak adımların atıldığına kanaat getirirsek, yapıcı bir şekilde muhalefetimizi ve uyarımızı yaparız. Bunun için zaten milletimiz bizi seçti ve meclise gönderdi” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin de, “Seçim sonrası Kütahya’da Yeniden Refah Partisi’nin aldığı oylar, bir partinin 4, bir partinin 2 vekil çıkartmasını engellediğinden bahsettiler. Biz buradan net bir şekilde söylüyoruz. Yeniden Refah Partisi Kütahya’nın bir gerçeğidir. Bunun artık bu şekilde bilinmesi gerekiyor. Bazı partilerin son seçimiydi, ama bu Yeniden Refah Partisi’nin ilk seçimi” diyerek parti kadrosunun sadece Kütahya değil, tüm Türkiye ve dünyada duyulacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından partiye yeni katılan üyelere rozetlerini takıldı. Erbakan, hediye takdimi sonrası Tavşanlı ilçesine hareket etti.

 

Haberimizi puanlar mısınız?