in

Festivalde birlik mesajı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:295karakter

 

Kütahya merkeze bağlı Sofça köyünde Pir Ahmet Efendi 25. Ulusal, 5. Uluslararası Kültür Festivali düzenlendi

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan festivalde, Milletvekilleri İshak Gazel ve Ali Fazıl Kasap, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İçişleri Bakanlığı Danışmanı Ali Arif Özzeybek birer konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

‘BİZ BİRİZ, BERABERİZ’

Kalburcu Şeyhi Pir Ahmet Efendi’yi rahmet ve minnetle yad eden Vali Ali Çelik, “Anadolu erenleri bu yurdu vatan yapan, Türkleştiren insanlar. Kalburcu Şeyhi Pir Ahmet Efendi de o isimlerden bir tanesi. 1600’lü yıllarda yaşamış, bu medeniyetin kök salmasına katkıda bulunmuş, bu toprakların vatan kalması, bize ait değerlerin yaşatılması için çaba sarf eden erenlerden önemli bir isim… Bugün de hala manevi ruhunu üzerimizde hissediyoruz. Şu anda Kalburcu Şeyhi Pir Ahmet Efendi vesilesiyle yine biriz, beraberiz. Kendisini rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen, gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum. Destek olmak kamu görevlilerinin en büyük sorumluluğu. Milletiyle, devletiyle bir bütün olunduğunda bu topraklarda gözü olanlara da en net şekilde mesajımızı veriyoruz: Biz biriz, beraberiz. Umarım birlik ve beraberliğimiz sonsuza dek devam eder” diye konuştu.

Festivalin finalinde Türk Halk Müziğinin sevilen sesi Musa Eroğlu ile Mustafa Özarslan sahne aldı.

Festivale; Vali Ali Çelik, Milletvekilleri İshak Gazel, Ali Fazıl Kasap, Belediye Başkanı Alim Işık, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İçişleri Bakanlığı Danışmanı Dr. Ali Arif Özzeybek, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haberimizi puanlar mısınız?