içinde

Gediz’de toplu sünnet şöleni

 

Gediz Kaymakamlığı ve Gediz Belediye Başkanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen 18.Geleneksel Gediz Tarhana Festivali toplu sünnet merasimi düzenlendi

Gediz Belediyesi tarafından başlatılan kayıt süresince bu sene 16 çocuk sünnet olmak için müracaat etti. Gediz Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Op. Dr. Canberk Toy tarafından sünnet edilen çocuklar kıyafetlerini giyerek aileleriyle birlikte Yaşam Kafeye geldi. Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından düzenlenen törene; Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Mehmet Erkan, Gediz Belediye Başkan Yrd.Şule Bilgili,İlçe Jandarma Komutanı V. Jandarma Teğmen Oğuz Arduç, İlçe Emniyet Müdürü Halil Konca, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Daire Amirleri, AK Parti Kadın Kolları, AK Parti Gediz Gençlik Kolları ve aileler katıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Geleneksel Gediz Tarhana Festivali’nde etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplu sünnet merasimi ile sünnet olmak isteyen çocukların erkekliğe adım attırılmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, çocuklara ve ailelerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından gönüllerince eğlenen çocuklar ve yakınları daha sonra düzenlenen sünnet konvoyuna katıldı. Konvoyun ardından Sünnet şöleninde çocuklara ve ailelerine protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi. Çekinilen toplu fotoğrafın ardından ikram edilen etli pilav, ayran ve tatlı ile birlikte Gediz Halı Saha Tesislerinde sünnet çocukları hazırlanan şişme oyun alanında gönüllerince eğlendiler.