içinde ,

Gediz’e portatif yüzme havuzu

 

Gediz’de Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında ‘Portatif Yüzme Havuzu ve Yaz Spor Okulları açılışı düzenlendi

Çocukları spora yönlendirmek amacıyla ücretsiz olarak açılan Yaz Spor Okulları’nda Gediz Belediye Başkanlığı tarafından futbol, basketbol, voleybol topları, kort tenisi raketleri, antrenman malzemeleri, cimnastik minderi, tramplen, trombolin ve file spor malzemeleri desteği verilerek, tişört dağıtımı yapıldı.

Gediz Belediyesi’nin her yıl düzenlediği yaz spor okullarına bu yıl “Yüreğine Sporla Dokunmadık Birey Kalmasın” sloganı ile 1300 sporcu kaydı gerçekleşti. Basketbol 95, Taekwondo 118, Cimnastik 218, Yüzme 482, Voleybol 129, Futbol 132, Masa Tenisi 38, Badminton 62, Kort Tenisi 26 olmak üzere 1300 sporcuya hizmet veriliyor.

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Okulların tatile girmesi ile birlikte çocukların, gençlerin sporla vakit geçirmeleri, topluma daha güçlü ve sağlıklı şekilde kazandırılmaları amacıyla, İlçemizde yaz spor okulları uygulaması devam etmektedir. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Gençlik ve Spor Bakanlığı “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi kapsamında “Portatif Yüzme Havuzu” ile vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Bugün itibari ile yüzme branşında kayıtlarımız 800’e ulaşmıştır. Yaz Spor Okullarına katılan sporcular, uzman antrenörler eşliğinde her branşa göre farklı gün ve mekânda eğitimler verilmektedir. Yaz spor okuluna katılan öğrencilerimiz, serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirerek birçok spor dalında eğitim almış olacaklar. Yaz spor okuluna başlayan eğitmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Yüzme havuzu açılışı sonrası Cimnastik ve Taekwondo gösterilerinin izlendiği açılışta sporculara protokol tarafından tişört dağıtıldı.