in

‘Geleceğe yatırım gerek’

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:259karakter

 

‘Geleceğe yatırım gerek’ sloganıyla harekete geçen Keramika, yeni yeteneklerin sektöre kazandırılması amacıyla düzenlediği ‘Anne Kalbi Sofralar’ yarışmasında başarılı olan üniversite öğrencilerini ödüllendirdi

Üniversite sanayi iş birliği kapsamında düzenlenen ‘Anne Kalbi Sofralar’ projesinde ödül töreni gerçekleştirildi. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin tasarıma bakış açılarının gelişmesi, çağdaş seramik sanatına ve endüstrisine katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen yarışmaya 162 öğrenci 480 eserle katıldı. Eserleri değerlendiren kurul, 7 eseri ödül almaya, 54 eseri ise sergilemeye layık buldu.

‘GELECEĞİN İŞ İNSANLARINI İŞ HAYATINA HAZIRLAMAK İSTİYORUZ’

Keramika olarak üniversite sanayi iş birliği ile yeni yeteneklerin sektöre kazandırılması için çalıştıklarını belirten Genel Müdür Emin Yüce, “Üniversite sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinden birine şahitlik ettik. Keramika olarak, ‘Geleceğe Yatırım Gerek’ felsefemizle çalışmalarımıza devam ediyor” dedi. Kütahya Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin ise Keramika ile üniversite arasındaki iş birliği sonucunda bu tarz ürünlerin ortaya çıkmasının sektörün gelişmesi adına önemli bir çaba olduğunu vurguladı. Emeği geçen herkese teşekkür eden Ertekin, bu tarz yarışmaların devamlılığının çok önemli olduğunu belirtti. Törenin ardından öğrencilere ödülleri verilirken, protokol üyeleri sergilenmeye layık bulunan eserleri inceledi.

Haberimizi puanlar mısınız?