içinde

Gençler teknoloji, spor ve kitapla buluşacak

KİHMED tarafından hayata geçirilen, çocukları teknoloji, kitap ve sporla buluşturacak “3’ü Bir Arada Kitap Kahve” hizmete girdi

Kütahya İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği (KİHMED) tarafından hazırlanan ve Gençlik ve Spor Bakanlığınca desteklenen “3’ü Bir Arada Kitap Kahve” Bahçelievler Mahallesi’nde düzenlenen törenle hizmete girdi.  Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törenin selamlama konuşmasını yapan KİHMED Başkanı Mustafa Önsay, projesi Gençlik ve Spor Bakanlığınca onaylanan 3’ü Bir Arada Kitap Kahve’nin hizmet vereceği alanın hayırsever iş insanı Mücahit Köksal tarafından bağışlandığını ve hayırseverlerin destekleriyle hayata geçirildiğini söyledi, emeği geçenlere teşekkür etti.

‘HAYALLERİNE ULAŞMALARINA VESİLE OLMAK İSTİYORUZ’

3’ü Bir Arada Kitap Kahve’nin hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Bu tür merkezleri ne kadar çok artırırsak bu şehrin evlatlarına Türk-İslam eğitiminin verileceği bir merkez daha kazandırmış oluruz” dedi. Hayırsever insanların katkısı olmadan bu tür faaliyetlerin yürütülmesinin zorluğuna dikkat çeken Milletvekili İshak Gazel, “İnşallah burada eğitim gören kardeşlerimiz kitleleri peşinden sürükleyebilecek bir entelektüel birikimle kendilerini donatacak bilinç düzeyine ulaşacaklardır” dedi.  İnsanın en temel amacının kültürel bir varlık olarak biriktirip öğrenerek hayatta kalmak olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, “Hem bilim, teknoloji ve becerinin geliştiği hem de bize ait olan milli, manevi ve kültürel değerlerimizin öğretildiği, yaşatıldığı bir sürecin devamına katkı sunacak mekânların sayısının artmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde merkezin açılışı yapıldı.