in

Gezici Kütüphane Hatay’a ulaştı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:263karakter

 

Yardımseverlerin destekleriyle donatılan Kütahya İl Halk Kütüphanesi Gezici Kütüphane aracı, içerisinde oyuncak, kitap ve kırtasiye malzemeleri ile Kütahya’dan Hatay’ın Hassa ilçesinde göreve başladı

 

Kütahya İl Halk Kütüphanesi Gezici Kütüphane aracı, oyuncak, kitap ve kırtasiye malzemeleri ile doldurularak deprem bölgesindeki çocukların yaralanması amacıyla Hatay’ın Hassa ilçesine gönderildi. Uğurlama töreninde konuşan Kütahya Vali Vekili Mustafa Güney, yardımda bulunan tüm vatandaşlara teşekkür etti. Deprem bölgesindeki yaraların yardımlaşma ile giderileceğine dikkat çeken Güney, vatandaşlara çağrıda bulundu. “Bugüne kadar Kütahya’dan gönderilen yardımların ve gezici kütüphanemizin gitmesi ile yardım faaliyetlerimiz bitmiyor. Biz vatandaşlarımızın oyuncak, kitap, ayni ve nakdi yardımlarını bekliyoruz. İlimizde 7 bine yakın depremzede vatandaşımızı misafir ediyoruz” dedi.

 

  1. Yıl Çocuk Kütüphanesi tarafından yapılan açıklamada, Gezici Kütüphane aracının deprem bölgesinde göreve başladığı belirtilerek, “Hatay/Hassa Belediye Çadır kentinde gezici aracımız görevine başladı. Gülmeyen çocuk kalmasın diye çıktığımız bu yolda sizlere de bağışlarınız için teşekkürü borç biliriz. Bağış kampanyamız hala devam ediyor. Oyuncak, boya kalemi, boya kitabı, kutu oyunları gibi bağışlarınızı 100. Yıl Çocuk Kütüphanesine bırakabilirsiniz” ifadelerine yer verildi.

Haberimizi puanlar mısınız?