içinde

Guinness Rekorlar Kitabı için ilk imza

KUTAHYA’NIN DUMLUPINAR ILCESINDE, GAZI MUSTAFA KEMAL ATATURK ONDERLIGINDEKI TURK ORDUSUNUN AFYON KOCATEPE’DEN BASLATTIGI VE DUMLUPINAR’DA KESIN ZAFERE ULASTIGI BUYUK TAARRUZ HEYECANI YASANIYOR. 30 AGUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN NEDENIYLE DUMLUPINAR SEHITLIGI TURK BAYRAKLARIYLA DONATILIRKEN, SEHITLIK TURKIYE’NIN FARKLI SEHIRLERINDEN ELLERINDE TURK BAYRAKLARIYLA GELENLERIN AKININA UGRADI. (FOTO:ENGIN OZMEN/KUTAHYA-DHA)

 

DPÜ’den Türk Kızılay Kütahya Şubesi ve Avrupa Kütahyalılar Federasyonu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda açılacak 3 bin 743 metrelik Türk Bayrağı ile Kütahya’nın Guinness Rekorlar Kitabında yer alması için iş birliği sözleşmesi imzaladı

DPÜ, Guiness Rekorlar Kitabı’na girecek etkinliğe hazırlanıyor. Zaferin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Kütahya’da 3.743 metrelik bir bayrağın açılmasını öngören 30 Ağustos Zafer Bayramı Bayrak Etkinliği başlıklı etkinliğin düzenlenmesi için Üniversitemizle beraber Türk Kızılay Kütahya Şubesi ve Avrupa Kütahyalılar Federasyonunun (AKİF) taraf olduğu bir protokol imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen törende tarafları Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Türk Kızılay Kütahya Şube Başkanı Talha Tekin ve Avrupa Kütahyalılar Federasyonunu Başkanı Adil Emsen temsil etti. Bu kapsamda üniversite 3 bin 743 meterlik bayrağın saklanması, korunması ve etkinlik alanına getirilmesinden sorumlu olacak. Bunun yanında etkinliğin tanıtım faaliyetleri de DPÜ tarafından yürütülecek. Protokolle Türk Kızılay Kütahya Şubesine etkinliğin düzenlenmesi için Kütahya ilindeki bürokratik süreçlerin tamamlanması, AKİF’e ise etkinliğin rekor olarak kaydedilmesi için Guinness Türkiye Temsilciliğiyle temas kurma görevleri verildi. Atılan imzaların ardından taraflar, 30 Ağustos Zafer Bayramı Bayrak Etkinliği’nin gerçekleşmesi için özverili biçimde çalışacaklarını beyan ettiler.